W przypadku jednak popularnych konsol do gier często obok samego kupowania gier oferowane są nam miesięczne abonamenty. W ramach takich kont możemy nie tylko liczyć na zniżki na gry, lecz i darmowe produkcje, więcej możliwości grania online. Postanowiliśmy zatem przyjrzeć się 3 najpopularniejszym tego typu opcjom na konsolach.

 

Data dodania: 2021-01-03

Wyświetleń: 998

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Abonamenty na konsole - specyfika, cena, korzyści

PlayStation Plus

Jeśli dziś chcemy odwiedzić kasyna online w polsce i zagrać w nich na prawdziwe pieniądze, to wystarczy nam jedynie założyć konto i wpłacić depozyt. W przypadku konsoli od Sony każda chętna osoba może zdecydować się na PlayStation Plus. Abonament ten to dla wielu graczy przede wszystkim wieloosobowa gra online. Poza darmowymi tytułami typu Fortnite czy World of Tanks rozgrywka w trybie multiplayer na płatnych grach wymaga posiadania właśnie PS Plus. W ten oto sposób wykupujemy sobie przepustkę do gry ze znajomymi online. Jednak także i w grach free to play zyskuje się tu coś więcej, gdyż Sony oferuje w ramach abonamentu dostęp przepustek sezonowych, korzystanie z pakietu wirtualnych walut czy też przedmiotów w grze.

To nie wszystko, gdyż dostajemy także 100 GB pamięci w chmurze. Możemy zatem zapisywać właśnie w chmurze swoje postępy w grze, a następnie kontynuować przygodę na innej konsoli, która też posiada naszą grę. Zyskujemy także opcję Share Play, gdzie innej osobie z PlayStation możemy udostępniać nasze gry wieloosobowe i kooperacyjne. Wiele osób wybiera jednak PS Plus ze względu na darmowe gry. W każdym miesiącu Sony udostępnia bowiem swoim klientom co najmniej dwie gry za darmo. Póki będziemy posiadać abonament, będą one przypięte do naszego konta, dzięki czemu w każdej chwili możemy je zainstalować na urządzeniu. Jest to po tyle opłacalne, że często udostępniane są całkiem dobre perełki w stylu: God of War III Remastered, Rayman Legends, Uncharted 4: A Thief's End, Shadow of the Colossus, The Last of Us Remastered czy Until Dawn.

Ile zatem kosztuje PS Plus? W oficjalnej dystrybucji miesiąc to 37 złotych, 3 miesiące to 100 złotych, zaś cały rok to 240 złotych. Warto jednak wiedzieć, że często z zewnętrznych i legalnych źródeł można zakupić roczny abonament o kilkadziesiąt złotych mniej.

Xbox Live Gold

Na podobnej zasadzie działa abonament Xbox Live Gold od Microsoftu. Dzięki niemu również zyskujemy tryb wieloosobowy, co pozwala na grę w trybie multiplayer z wykorzystaniem czatu głosowego. Jak w przypadku PlayStation rozszerza to możliwości tych tytułów, które zakupiliśmy na tę konsolę. Microsoft też rozdaje w każdym miesiącu co najmniej 2 darmowe gry. Osoby regularnie korzystające z abonamentu zyskały zupełnie za Gears of War 4, Forza Motorsport 6, Jurassic World Evolution. Ponadto można liczyć tutaj na regularne zniżki w oficjalnym sklepie.

Ile zatem kosztuje tutaj abonament? Miesięcznie kosztuje on 29 złotych, kwartalnie 79, zaś rocznie 279 złotych. Także i w tym przypadku można znaleźć taniej w innych sklepach. Microsoft obecnie rozwija swoją usługę także na Xbox Game Pass oraz Ultimate z dostępem do gier na PC i urządzeniach z Androidem.

Nintendo Switch Online

Także i posiadacze najnowszej konsoli Nintendo mogą zdecydować się na comiesięczny abonament. Jak i u konkurencji zapewnia on możliwość rozgrywki online poza darmowymi tytułami. Za pomocą dedykowanej aplikacji możliwe będzie korzystanie z czatu głosowego. Obok tego abonenci mogą liczyć na bezpieczny zapis danych w chmurze. Za darmo otrzymuje się tutaj dostęp do coraz większej biblioteki gier z systemu NES & Super NES. Ponadto można liczyć na zniżki w sklepie Nintendo. Oferta ta w porównaniu do Sony i Microsoftu nie powala, jednak rekompensuje to cena. Za miesiąc zapłacimy 16 złotych, za 3 miesiące 32, a za rok tylko 80 złotych. Ponadto w cenie 140 złotych można zakupić roczny abonament w formie rodzinnej do 8 kont.  

Licencja: Creative Commons
0 Ocena