Jak podaje yolmar.pl - serwis dystrybutora znakomitych akumulatorów firmy Centra, każdy kierowca średnio co 2-4 lata staję przed koniecznością wymiany akumulatora w swoim pojeździe. Pojawia się problem - wiadomo różne auta, różne wymagania, różne akumulatory. Kierowcy...

Data dodania: 2007-06-20

Wyświetleń: 5767

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak podaje yolmar.pl - serwis dystrybutora znakomitych akumulatorów firmy Centra, każdy kierowca średnio co 2-4 lata staję przed koniecznością wymiany akumulatora w swoim pojeździe. Pojawia się problem - wiadomo różne auta, różne wymagania, różne akumulatory. Kierowcy parametry nowych akumulatorów dobierają głównie na podstawie starych. Wszystko w porządku dopóki nie okaże się, że starych parametrów nie można odczytać, bądź są one źle dobrane. W takiej sytuacji, jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy, powinniśmy poradzić się sprzedawcy w sprawdzonym punkcie sprzedaży.

Należałoby wspomnieć jeszcze o samej eksploatacji akumulatora oraz dbaniu o jego dobry stan. Różnie to z tym bywa. Niektórzy kierowcy robią to sami, inni powierzają sprawę fachowcom (stacjom obsługi, elektrykom), trzecia grupa to ludzie, którzy liczą na tzw. samoobsługowość akumulatorów. Tak naprawdę chodzi o częstość uzupełniania wody w elektrolicie, a nie o brak obowiązku kontrolowania parametrów akumulatorów.

Pamiętajmy zatem o naszych akumulatorach.
Licencja: Creative Commons
2 Ocena