Już od czasów starożytnych starano się obserwować przyrodę w poszukiwaniu owoców, ziół czy innych jej skarbów mających pobudzający wpływ na organizm mężczyzny.

Data dodania: 2009-09-29

Wyświetleń: 2397

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Już od czasów starożytnych starano się obserwować przyrodę w poszukiwaniu owoców, ziół czy innych jej skarbów mających pobudzający wpływ na organizm mężczyzny.

W Polsce najpopularniejszym już od dziesiątek lat afrodyzjakiem jest lubczyk . Najwięcej pobudzających substancji lubczyku znajduje się w korzeniu i ziarnach. Dziś można go kupić w niemal każdym sklepie spożywczym jako zwykłą przyprawę. Jednak nie jest to jedyny afrodyzjak jaki Wam polecam, przyjrzyjmy się im po kolei :

Czekolada

Czekolada zawiera bardzo dużą ilość fenyloetyloaminy. Jest to związek bezpośrednio odpowiedzialny na nasz humor a szczegółowo za jego poprawę. Po zjedzeniu czekolady w naszych mózgach wzrasta poziom endorfin (hormonów szczęścia) oraz serotoniny. Najlepszym uwieńczeniem wieczoru we dwoje będzie więc czekoladowy deser wprowadzający Was w dobry humor i budzący apetyt na... więcej.

Owoce i warzywa

Mało, który mężczyzna wie o tym, że owoce i warzywa mogą mieć właściwości miłosne- otóż tak.

Banany, brzoskwinie, truskawki- doskonale nadają się do nocnych igraszek we dwoje wyczulając organizm na wszelkie bodźce zewnętrze.

Do warzyw wprowadzających w stan zauroczenia zaliczmy szparagi. Orzechy znane są sprzede wszystkim jako środek wspomagający płodność. Podobno serwowano je młodym parą podczas wesela.

Przyprawy i zioła

Z tej grupy środków miłosnych znamy już lubczyk, teraz przyjrzyjmy się pozostałym bo jest i całkiem sporo.

Cynamon, który najlepiej działa na kobiety wzmagając ich pożądanie. Imbir znany jest z właściwości pobudzających krążenie krwi, jest to jeden z podstawowych składników sushi. Chili ostra przyprawa wspomagająca mężczyzn w kryzysowych momentach.

Do przypraw, afrodyzjaków zliczamy również : rozmaryn, anyż, tymianek.

Za najbardziej uznane afrodyzjaki w zielarstwie uważa się :

Korzeń kava kava, jest to krzew porastający Polinezje, od wieków wykorzystywany był przez tubylców jako środek zwiększający potencje i pobudzający zmysły.

Krzew Damiany, meksykański afrodyzjak z, którego parzy się herbatę- ma nie ocenione właściwości energetyczne i usprawniające seksualnie.

Ryby

Niemal każda ryba i owoc morski posiada składniki wspomagające nas w miłosnych zalotach.

Dzięki dużej zawartości żelaza, cynku, fosforu oraz wapnia ryby pomagają nam szybciej osiągną pobudzenie i dłużej w nim pozostać.

Do najbardziej uznanych ryb afrodyzjaków zaliczamy : makrele, dorsza i łososia. Nie ocenione w działu są także krewetki, ostrygi i prawie wszystkie pozostałe owoce morza.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena