Z coraz to większą popularnością Internetu, oraz jego powszechności, dostępności. Liczba dzieci korzystających w sieci wzrosła o ok. 30% w roku 2008 z porównaniu do roku 2002.

Data dodania: 2009-09-24

Wyświetleń: 2766

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wpływ na takie zdarzenie wynika z faktu, iż ceny komputerów, laptopów znacznie się obniżyły i w tej chwili już za nieduże pieniądze możemy nabyć sprzęt przystosowany do potrzeb poszczególnych użytkowników. Internet stał się dostępny jego zasięg wzrósł na terenie polski o blisko 70%. Duże znaczenie ma tu popularyzacja Internetu wśród operatorów telefonicznych. Rozszerzyły one swoje usługi o Internet bezprzewodowy. To plus dla małych miejscowości, wsi gdzie Internet nie był dostępny, a dzięki właśnie Internetu bezprzewodowego stało się to możliwe. Dzięki temu gminy oraz świetlice w tych regionach mogą udostępnić komputery z podłączeniem do Internetu swoim najmniejszym mieszkańcom jakimi są dzieci. Związku z coraz większą dostępnością sieci, zaczęły powstawać różnego rodzaju serwisy przeznaczone dla najmłodszych użytkowników. Liczba ich podwoiła się w ciągu czterech lat. Każde z dzieci znajdzie tu coś dla siebie. Zwłaszcza, iż portale coraz częściej zawężają grona sowich użytkowników. I tak powstają portale przeznaczone dla dziewczyn NA których możemy odnaleźć gry o tej tematyce oraz róźnego rodzaju malowanki. Przeznaczone oczywiście dla dziewczyn jak np. kolorowanki Barbie. Gdzie dziewczynka ma możliwość pokolorowania wiele obrazów związanych z tą tematykom. Plusem jest to, iż są one zupełnie darmowe. Powstają też oddzielne serwisy dla chłopców gdzie można znaleść gry przeznaczone dla nich samych oraz kolorowanki o daje tematyce, np. kolorowanki auta, statki, superbochaterzy oraz wiele innych ciekawych kategorii.

Coraz większą popularnością wśród dzieci cieszą się serwisy z kolorwankami oraz zawierające malowanki do kolorowania w sieci. Takie kolorowanki zwane są kolorowankami online lub też malowankami online. Przeznaczone są dla tej grupy dzieci które lubią malować. Każdy znajdzie tu kolorowankę odpowiadającą jego potrzebą . Jeżeli chodzi o dziewczyny mogą odnaleźć kolorowanki z bogatej bazy malowanek. Do których zaliczyć możemy kolorowanki auta, Barbie, Bratz, WInx, Księżniczki czy też kolorowanki Disneya, popularne zarówno wśród dziewczynek jak i chłopców. Dlatego też drodzy rodzice nie należy zakazywać swoim dzieciom surfowania w Internecie, należ jednak przy tym pamiętać aby wybierać portale bezpieczne oraz przyjazne dla dzieci. Jest to o tyle ważne, iż często dziecko może wejść na strony z treściami nie przystosowanymi dla tak małych użytkowników.

Zaletą korzystania z sieci wśród dzieci jest ich bogaty dostęp nie tylko do gier ale też wiedzy którą możemy pozyskać w sieci, następnie wykorzystać do celów naukowych czy też do nauki malowania przez różnego rodzaju malowanki, co daje lepsze przyswajanie kolorów dla naszych pociech. Po drugie za to wszystko nic nie zapłacimy, a tym samym zaoszczędzimy po pierwsze pieniądze wydane na gry czy też książki. Oraz tak cenny czas potrzebny na poszukiwanie w sklepach gier, książek czy też kolorowanek dla naszego dziecka

Licencja: Creative Commons
0 Ocena