W artykule tym chciałem przedstawić państwwu ciekawe pomysły dotyczące zabaw rysunkowych dla dzieci. Chodzi tu mianowicie o cztery podtswowe formy tej zabawy. Każdemu znaną kolorowankę dla dzieci oraz jej internetowe odpowiedniki jakimi są malowanki oraz kolorowanki online, a także kolorowanki do druku.

Data dodania: 2009-08-14

Wyświetleń: 6374

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wszyscy znają pojęcie kolorowanki dla dzieci, jednak już nie każdy zna odpowiednik tej wersji w Internecie. Są to mianowicie malowanki online i kolorowanki online. Możemy tu również wyróżnić kolorowanki do druku. Chciałem tu poddać recenzji każdą z wyżej wymienionych form rozrywki dla dzieci, a także przedstawiać podstawowe ich wady oraz zalety. Zacznę może od pojęcia kolorowanki. Składa się ona z tak zwanej książeczki zawierającej czarno-białe obrazki, które malujemy za pomocą kredki czy też farbek. Obecnie w sklepach występuje bardzo duży wybór tej formy rozrywki dla dzieci, poczynając od kolorowanek Barbie, a kończąc na Disneya. Kolorowanki takie nie tylko bawią ale również rozwijają nasze dziecko. Poprzez różnego rodzaju malowanie takich kolorowanek dziecko rozwija swoje zdolności manualne. Wadą jest tu ich cena która sięga dwudziestu złotych. Wydawać by się mogło, iż nie jest to aż tak dużo. Jednak kolorowanka taka starcza Naszej pociesze zwykle na kilka dni. Dlatego cena w ciągu miesiąca może się podwoić.

Dlatego coraz bardziej powszechniejsze stają się malowanki i kolorowanki online oraz kolorowanki do druku. Najpopularniejsze z nich są oczywiście kolorowanki online. W internetowych ankiet ta forma rozrywki z powyższych trzech zdobyła blisko 47% głosów. Wybieramy jedną taką kolorowanek z wybranej przez nas kategorii. Składa się ona z obrazka oraz palety z kolorami z której to właśnie wybieramy kolo a następnie klikamy na fragment obrazka do pokolorowania. Fragment ten wypełnia się wybranym przez nas kolorem. Czynność tą powtarzamy aż do momentu pokolorowania całego obrazka. Najczęściej wybieranymi obrazka mi do pokolorowania z tej kategorii są kolorowanki Barbie.

Jeżeli chodzi o malowanki  online, występuje tu jedna istotna różnica. Również wybieramy jedną z malowanek. Zbudowane są one z czarno- białego obrazka oraz palety kolorów. Wybieramy tu jeden z kolorów a następnie malujemy takie malowanki dla dzieci online za pomocą myszki tak jak byśmy kolorowali kredkami obrazek, do tej  pory aż nie zostanie on zapełniony wybranym przez nas kolorem. Jeżeli chodzi o drukowanie kolorowanki to mamy tu możliwość wydrukowania już pokolorowanej przez nas kolorowanki lub też możemy wydrukować na przykład kolorowanki bratz a następnie je pokolorować w domu za pomocą kredki czy też farbki.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena