Od kiedy w gorącej i pachnącej zielonymi palmami Kalifornii pojawiła się deskorolka nic w sportach ekstremalnych nie pozostało takie samo. Skateboarding był pierwszym sportem dostępnym dla każdego kto szukał odrobiny wrażeń i chęci na spełnienie się bez znaczenia na wiek czy płeć.

Data dodania: 2007-06-18

Wyświetleń: 6028

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pomimo tego w latach 70' wyglądało na to, że sport ten umrze śmiercią naturalną ! Na deskorolce pozostały tylko osoby, które jeździły z miłości do tego sportu a nie dla sławy czy pieniędzy - obecnie są to jedne z bardziej znanych postaci świata skateboardingu. Ale co sprawiło, że ten sport stał się tak popularny ?
Wszystko dzięki rozwojowi kultury hip-hopowej. W ciągu kilku lat wielkie koncerny zainteresowały się rozwijającą modą na tego rodzaju muzykę. Brakowało tylko pewnego utożsamienia muzyki z czymś materialnym. Siła rzeczy najbliższy kulturze hip-hopowej był skateboarding. I tak właśnie rozpoczęły się złote czasy jazdy deskorolce. Sponsoring, gwiazdy, zawody, wielkie wygrane - tak właśnie wygląda deskorolka od tamtych czasów po nasze obecne. Takie osoby jak Tony howk czy Rodney Mullen rozpozna każda osoba, która nigdy nie miała styczności z tym sportem.

Obecnie w Polsce przeżywamy wielki boom na ten sport. Każde większe miasto ma wybudowany lub planuje wybudować przynajmniej jeden skatepark. Cena kompletnej deskorolki wahająca się w granicach 400-500 zł i jej dostępność w skateshopach pozwala coraz większej grupie ludzi uprawiać skateboarding. Tempo rozwoju deskorolki w Polsce jest tak szybkie, że jeszcze kilka lat temu zawody odbywały się raz na miesiąc i to tylko w sezonie. Obecnie można się wykazać tak często, że nie sposób jest być na każdej imprezie !

Jazda na deskorolce w Polsce nie stanie się pewnie tak popularna jak Brazylii gdzie jest to drugi z najpopularniejszych sportów zaraz za piłką nożną ale jak widać wszystko zmierza w bardzo dobrym kierunku i być może za kilka lat skateboarding nie będzie dla ludzi czymś co należy karcić.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena