Obecnie na rynku jest mnóstwo lokali oferujących możliwość zorganizowania wesela. Jednak nie łatwo podjąć decyzję, gdzie zorganizować  przyjęcie weselne, zwłaszcza przy tak szerokim wyborze sal. Jakimi kryteriami powinniśmy się  kierować by wybrać najlepiej?

Data dodania: 2009-09-14

Wyświetleń: 2168

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Po pierwsze:

Tradycyjne przyjęcie weselne czy obiad dla gości?

Największym ograniczeniem przy wyborze sali są często koszty. Aby je zmniejszyć wiele par decyduje się na zaproszenie gości na obiad do restauracji. Jednak większość z par marzy o tradycyjnym weselu i decyduje się na całonocne przyjęcie w domu weselnym.

Decydującą różnicą są  z pewnością koszty. Przy przyjęciu w restauracji zapłacimy nawet 40-50% mniej. Ale z drugiej strony - rezygnujemy z tradycyjnych zabaw, tańców. Coś za coś.

Po drugie:

Odległość?

Należy zadać sobie pytanie - co bardziej się kalkuluje - znalezienie sali blisko kościoła i miejsca zamieszkania czy znalezienia tańszej Sali weselnej, za to w znacznej odległości (wtedy musimy zapewnić gościom dojazd w miejsce wesela).

Porównując ceny w dużym miastach, często opłaca się znaleźć lokal na obrzeżach i zapewnić  dodatkowy transport niż płacić za przyjęcie w centrum miasta.

Pozostaje jeszcze kwestia ulokowania gości. Zwłaszcza jeśli znaczna ich część przyjeżdża z innych części kraju. Wtedy musimy zapewnić im nocleg. Najczęściej opłaca się w takiej sytuacji znaleźć lokal, który oferuje także miejsca noclegowe - często oferując korzystne zniżki przy wynajęciu pokoi. 

Po trzecie:

Wystrój?

Gusta są różne. Ale szeroki wybór pozwoli nam znaleźć salę, która sprosta naszym oczekiwaniom.

Sale w stylu pałacowym, lokale w stylu swojskim, hotele – każdy znajdzie coś dla siebie.

Oglądając salę, zwróćmy uwagę  na klimatyzację. Jest to z pewnością element niezbędny.

Istotne jest również swobodne wyjście na zewnątrz, np. na teren ogrodu. Świetne rozwiązanie zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim.

Warto umówić się na oglądanie już przygotowanej Sali, np. przed organizowanym przyjęciem. Zobaczymy wtedy dekorację, jedzenie. Pomoże nam to ocenić, czy jest to właśnie to czego szukamy.

Po czwarte:

Formalności?

Jeśli już wybraliśmy idealna salę, przed podpisaniem umowy warto dopytać się właściciela o wszelkie szczegóły. Mimo tego że lokal nam odpowiada, często zdarza się że załatwianie spraw organizacyjnych z właścicielem pozostawia wiele do życzenia.

Warto wybrać miejsce, które odpowiada nam nie tylko pod względem estetycznym, ale również organizatorzy budzą zaufanie – mamy wtedy pewność, że nie spotkają nas z ich strony żadne niemiłe niespodzianki.

www.slubnyraj.pl

Licencja: Creative Commons
0 Ocena