"Pracownik do obsługi e-maili pilnie poszukiwany" - mniej więcej tak zaczynają się najbardziej popularne ogłoszenia pracy w internecie, następnie padają kwoty wynagrodzenia liczone najczęściej w tysiącach złotych. Czy jednak przez internet można tyle zarobić? Poniżej zaprezentuje listę sposobów z moim subiektywnym komentarzem

Data dodania: 2009-09-13

Wyświetleń: 2729

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

"Pracownik do obsługi e-maili pilnie poszukiwany" - mniej więcej tak zaczynają się najbardziej popularne ogłoszenia pracy w internecie, następnie padają kwoty wynagrodzenia liczone najczęściej w tysiącach złotych. Są to w większości ogłoszenia umieszczane przez nastolatków zachęcające do klikania w płatne e-mail (około 1 gr za e-mail). Takie ogłoszenia psują wizerunek internetu jako "potencjalnego pracodawcy". Czy jednak przez internet można zarobić? Poniżej zaprezentuje listę sposobów z moim subiektywnym komentarzem.


1. Projektowanie stron internetowych / tworzenie logotypów, grafiki:
Działalność, która może być wykonywana zdalnie, wymaga znajomości programowania, umiejętności analitycznych, znajomości programów komputerowych. Moim zdaniem plusem takiego zarabiania jest duże zapotrzebowanie na strony www i grafikę. "Minusem" czas jaki należy poświęcić na naukę i dosyć duża konkurencja.

2. Programy GPR:
Firmy oferujące wynagrodzenie za czytanie e-maili reklamowych. Stawki wynoszą zazwyczaj między 0,5 a 1 groszy za e-mail, progi wypłaty mieszczą się w przedziale 3-25zł, można liczyć na 2-3 e-maile dziennie. Biorąc pod uwagę ile czasu zajmuje zarobienie kilku złotych i przeliczając stawkę godzinową jest to bardzo nieopłacalne.

3. Zakłady sportowe i giełda:
Takie połączenie może wydawać się dosyć dziwne, jednak wiedze duże podobieństwo - w obydwu przypadkach ważne jest analizowanie sytuacji, bycie na bieżąco tak aby w odpowiednim momencie "kupić" (analiza fundamentalna). W obydwu przypadkach również można dużo zyskać lub dużo stracić i ważna jest rozwaga. Należy pamiętać, że giełda sama w sobie nie generuje dochodów - nic nie wytwarza tzn. każda zarobiona przez ciebie złotówka jest czyjąś stratą.

4. Programy partnerskie:
Jest wiele firm oferujących prowizje w zamian za promowanie i sprzedaż ich produktów. Przystępując do programu otrzymuje się link partnerski (dzięki niemu firma wie, że dana osoba trafiła na stronę z Twojego polecenia), taki sposób zarabiania nie wymaga również zakładania działalności gospodarczej. Pewnym minusem jest konieczność zdobywania wiedzy z zakresu e-marketingu i pozycjonowania oraz wyniki pojawiając się często dopiero po kilku miesiącach pracy. Można się jednak z tego utrzymać.

5. Prowadzenie bloga, pisanie artykułów i recenzji produktów:
Można spróbować swoich sił jako dziennikarz/redaktor lub pisząc artykuły promocyjne na potrzeby firm związanych np z pozycjonowaniem. Należy zwrócić uwagę na stawki oferowane za określoną ilość znaków.

6. Prowadzenie sklepu internetowego lub sprzedaż na allegro:
Ciekawy sposób na zarobek, nie koniecznie należy posiadać nawet własny towar, można nawiązać współpracę z hurtownią lub sklepem stacjonarnym albo skorzystać z możliwości jakie daje np escpartners - rozdają gotowe sklepy internetowe, które należy tylko wypromować (wynagrodzenie naliczane jest prowizyjnie).

Mam nadzieje, że te kilka możliwości skłoni czytelnika do zastanowienia się na tym, że e-biznes to taki sam biznes jak biznes stacjonarny oraz e-praca to taka sama praca jak praca w realnym świecie - również trzeba zdobywać wiedzę i doświadczenie - 5 tys za "załóż stronę i nic więcej nie musisz robić" to mit.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena