Każdy, kto kiedykolwiek planował swoje wesele ten wie, że nie prostą sprawą jest zorganizować wszystko tak, aby każdy z zaproszonych gości wyszedł z przyjęcia weselnego zadowolony w 100%. Ktoś mądry, kiedyś powiedział, że: „Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził”

Data dodania: 2009-09-11

Wyświetleń: 2392

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Każdy, kto kiedykolwiek planował swoje wesele ten wie, że nie prostą sprawą jest zorganizować wszystko tak, aby każdy z zaproszonych gości wyszedł z przyjęcia weselnego zadowolony w 100%. Ktoś mądry, kiedyś powiedział, że: „Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził” Planować, zatem trzeba tak, żeby zdecydowana większość była zadowolona, a wtedy możemy mówić o sukcesie.

Najistotniejszą kwestią jest podejście Nowożeńców – i tu apel do Nich: wesele jest dla gości a nie tylko dla Pary Młodej!!! Kto uważa inaczej z góry skazany jest na porażkę.

Muzyka to bardzo ważny element w uroczystościach weselnych i ją należy dobierać pod ogół, ponieważ sugerowanie się tylko swoimi upodobaniami muzycznymi, może spowodować nie zadowolenie większości. A zatem zespół weselny to bardzo ważna sprawa. Znaleźć trzeba taki, który trafi w gust obu rodzin.

Dom weselny to kolejna bardzo istotna sprawa. Standard lokalu nie powinien ani przewyższać oczekiwań gości ani też zaniżać, tzn. wesele, gdzie przeważa towarzystwo wiejskie lepiej zorganizować w domu weselnym, w którym gospodarze sami przygotowują jedzenie i dekorują sale. Z kolej wesele z przewagą gości z miasta, zdecydowanie lepiej zrobić w lokalu, gdzie o wszystko dba obsługa. Ludzie chodząc „po weselach” wyrabiają w sobie pewne wyobrażenie takowej uroczystości i odbieganie od ich przyzwyczajeń może wzbudzać kontrowersje.

Jeżeli mamy już odpowiednio dobrany zespół muzyczny i dom weselny pozwólmy przybyłym gościom, aby bawili się po swojemu, nie ograniczając im swobody, bo tego najbardziej nie lubią. Prowadzenie wesela pozostawmy w całości zespołowi, zdając się na jego doświadczenie. Nawet najgorszy profesjonalista zrobi to lepiej, niż najlepszy amator.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena