Poprzez wizualizację, najszybciej uda ci się zrealizować wszelkie cele, ale żeby wizualizacja była skuteczna musi być spełnione kilka ważnych warunków.

Data dodania: 2009-09-07

Wyświetleń: 3596

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 21

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

21 Ocena

Licencja: Creative Commons

1. Najważniejsze jest to, żebyś wiedział dokładnie czego chcesz, dokładnie znaczy zobaczyć upragnioną sytuację we wszystkich szczegółach.

2. Stwórz w swoim umyśle obraz, film, końcowy efekt tego czego pragniesz, a im bardziej żywy i realny będzie ten obraz tym łatwiejsza do realizacji jest wizualizacja.

3. Ważne jest, aby w twoim wyobrażeniu uczestniczyły wszystkie zmysły. Np. jeśli twoim marzeniem jest posiadanie określonego samochodu to wyobraź sobie siebie jadącego tym samochodem. Zobacz jak słuchasz muzyki lecącej z radia ( zmysł słuchu ), jak jedziesz ( zmysł wzroku ), poczuj świeży zapach tapicerki unoszący się we wnętrzu swojego auta ( zmysł węchu ), odczuj jak miękka i przyjemna jest kierownica, którą trzymasz ( zmysł dotyku ), obraz ten będzie na tyle realny i żywy, że stanie się filmem w twojej wyobraźni.


Skoncentruj swoją uwagę wyłącznie na końcowym etapie twojego pragnienia, nie zastanawiaj się nad drogą dojścia do wyniku końcowego, ponieważ wizualizując sposób realizacji wyniku końcowego, to ograniczysz się tym sposobem. Pozwól twojemu umysłowi działać i kierować wszystkim tak, abyś osiągnął swoje marzenie, może być wiele dróg, o których nie masz nawet pojęcia.

SAM OBRAZ => WYNIK KOŃCOWY WIZUALIZACJI JEST NAJWAŻNIEJSZY, A NIE SPOSOBY JEGO REALIZACJI.

W obrazie, który tworzysz, niech tylko będą te szczegóły które są dla ciebie najważniejsze. Jeżeli zależy ci na określonej marce samochodu wizualizuj dokładnie taką markę, jeżeli natomiast jakiś element nie jest dla ciebie bardzo istotny np. kolor tapicerki to nie twórz go
w swoim obrazie.

4. Żyjesz w czasie teraźniejszym i musisz wizualizować swój cel także w czasie teraźniejszym. Jeśli w swoim wyobrażeniu będziesz stosował określenia czasu przyszłego „będę miał", „ otrzymam", „kupię" to nie wiadomo kiedy oraz czy w ogóle twoje marzenia zrealizują się. Jeżeli wizualizujesz coś w czasie przyszłym to nie zmaterializuje się ono w czasie teraźniejszym, nie ma na to szans.
Twoja wizualizacja ma przedstawiać stan już zrealizowany

5. Masz już obraz twojego pragnienia, realny, w pełni rzeczywisty, czujesz go wszelkimi zmysłami, ale to nie wszystko, musisz mieć jeszcze dwie rzeczy.

a) musisz wiedzieć, być przekonanym o tym, że obraz, który widzisz przedstawia faktyczny stan twojej teraźniejszej rzeczywistości, musisz mieć pewność, że to co widzisz już jest, że jest częścią twojego teraźniejszego życia.

b) twój obraz potrzebuje energii danej przez ciebie, po to aby mógł się w pełni zmaterializować. Energia dla twojego celu jest jak woda i słońce dla zasianego nasienia i tak trzeba ją traktować.
Zobacz siebie szczęśliwego w swoim obrazie, poczuj rozpierającą cię radość spełnienia! Tak to ta energia! To szczęście, radość, wdzięczność!


Miej śmiałe marzenia, ale takie naprawdę wykraczające mocno poza twoje możliwości dla pojęcia poprzez swój świadomy i ograniczony umysł! Wszystko czego pragniesz możesz mieć, wizualizuj, rób to regularnie, z wszystkimi powyższymi elementami i obserwuj jak twoje życie staje się cudem!

Chcesz dowiedzieć się wiecej o pracy ze swoim umysłem? Poznaj Prawa Życia rządzące twoim życiem!

P.S na stronie e-sukces.com.pl możesz od razu zapisać się na codzienną dawkę motywacji z artykułami z e-sukcesu dotyczącymi motywacji, samodoskonalenia, rozwoju osobistego, pozytywnego myślenia oraz szeroko rozumianego sukcesu

Licencja: Creative Commons
21 Ocena