Od kilku miesięcy w Szczercowie skutecznie działa system monitoringu wizyjnego, w województwie łódzkim. Dezycja o wykonaniu instalacji szybko przyniosła konkretne rezultaty.

Data dodania: 2009-09-02

Wyświetleń: 2670

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Słuszność decyzji o zainstalowaniu monitoringu wizyjnego potwierdziło tragiczne zdarzenie, które miało miejsce 30 kwietnia 2009 r. Na teren prywatnej posesji jednej z mieszkanek Szczercowa wtargnęło czterech napastników. Zaatakowana 79- letnia kobieta handlowała złotą biżuterią. Po napaści, w wyniku doznanych obrażeń zmarła w szpitalu.
Dzięki zastosowaniu kamer megapikselowych, które dały możliwość wielokrotnego, cyfrowego powiększenia obrazu z kamery i obejrzenia szczegółów, udało się rozpoznać sprawców zdarzenia oraz zidentyfikować numery rejestracyjne pojazdu.
Szczerców jest obecnie pod nadzorem piętnastu kamer, które rozlokowano w najbardziej zagrożonych miejscach. Do 24-godzinnego monitoringu wybrano miejsca szczególnie niebezpieczne. Kamery zainstalowano w okolicach szkół, targowiska i urzędu gminy. Centrum monitoringu znajduje się w pomieszczeniu Straży Gminnej.

W systemie pracują kamery obrotowe ACTi oraz jedenaście kamer megapikselowych IP IQinVision o rozdzielczości 3,1 Mpix - jest to rozdzielczość około 8-krotnie większa niż rozdzielczość kamer o standardzie PAL. Kamery megapikselowe wyposażono w obiektywy megapikselowe Tokina, które posiadają ręcznie regulowaną ogniskową w zakresie od 4,5 do 13 mm.

dipol

tokina

Licencja: Creative Commons
0 Ocena