W tym temacie zostały omówione najważniejsze rzeczy, które powinneś wiedzieć aby zwalczyć tą ciężką do wyleczenia dermatologiczną chorobę.

Data dodania: 2009-08-27

Wyświetleń: 11987

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 7

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

7 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wiele młodych dziewcząt i chłopców boryka się z problemami wywoływanymi przez trądzik. Czym jest ta choroba i dlaczego dokucza milionom osób na całym świecie?


Firmy specjalizujące się w produkcji kosmetyków zwalczających skutki trądziku zarabiają miliony dolarów. Nastolatkowie kupują drogie preparaty i błagają rodziców, by Ci pomogli im w usunięciu wykwitów z ich twarzy.

Pryszcze eliminują młodych z życia towarzyskiego i są przyczyna licznych kompleksów, które procentują już w dorosłym życiu.
Przyczyny trądziku są powszechnie znane, ale wciąż nie istnieją trwałe metody jego zwalczania.

Choroba pojawia się, gdy w naszym organizmie zachodzą zmiany hormonalne, w wyniku których produkcja łoju zostaje zaburzona.

Zaskórniki i grudki są tego efektem i prowadzą do zamykania przewodu odprowadzającego jego nadmiar. Okazuje się, że nagromadzenie naskórka zrogowaciałego jest idealną pożywką dla bakterii rozwijających się na naszej skórze.
Młodzi ludzie myślą, że wyciskanie wągrów pomoże im zwalczyć problem.

Nic bardziej mylnego!

W taki sposób pomagamy tylko tworzyć blizny na skórze naszej twarzy, dekolcie i plecach.

Nie dajmy się złapać w pułapkę i jak najszybciej odwiedźmy dermatologa, który udzieli nam fachowych porad i pomoże zniwelować objawy choroby. Nie róbmy niczego na własną rękę, by uniknąć katastrofalnych skutków.

Pamiętajmy, że blizny nie z nikną z naszej twarzy i będą ją szpeciły do końca życia. Jeśli zauważymy najmniejsze objawy trądziku czym prędzej biegnijmy do specjalisty i słuchajmy jego poleceń, a wyleczymy się z choroby.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

Licencja: Creative Commons
7 Ocena