Od jakiegoś czasu na liście dostępnych egzaminów Microsoft widnieje egzamin oznaczony numerem kodowym 70-680: Windows 7, Configuring. Przyznaję szczerze, z zaciekawieniem śledzę losy owego egzaminu: jest ciekawy,podobno trudniejszy od egzaminów z Visty i łatwiejszy od egzaminów z Windows XP.

Data dodania: 2009-08-25

Wyświetleń: 4331

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Od jakiegoś czasu na liście dostępnych egzaminów Microsoft widnieje egzamin oznaczony numerem kodowym 70-680: Windows 7, Configuring.

Przyznaję szczerze, z zaciekawieniem śledzę losy owego egzaminu: jest ciekawy,podobno trudniejszy od egzaminów z Visty i łatwiejszy od egzaminów z Windows XP. Zdając go można uzyskać tytuł: MCTS (Microsoft Certified Technology Specialist),który oprócz tytułu samego w sobie może zostać zaliczony jako egzamin kliencki wymagany do zdania następującej ścieżki administratorskiej lub inżynierskiej:

MCITP: Enterprise Administrator
MCITP: Enterprise Desktop Administrator 7
MCITP: Enterprise Desktop Support Technician 7

Egzamin 70-680 może również zostać zaliczony jako egzamin kliencki w starszej ścieżce z technologii serwerowych 2003 (MCSA i MCSE), tytuły bowiem rozpoczynające się od MCTIP są powiązane z technologiami Server 2008.

Informacje ze źródła:
czyli co MS pisze o nowym egzaminie: http://www.microsoft.com/learning/en/us/...0-680#tab1

Z czego się przygotować?
Do tej pory na rynku pojawiły się 3 pozycje książkowe:
1. Windows 7 Inside Out - http://www.amazon.com/Windows%C2%AE-Insi...0735626650
2. Windows 7 Resource Kit
3. Windows 7 Step by Step 

Mnóstwo przydatnych informacji pojawiło się również na stronach Technetu, gdzie można znaleźć tutoriale, webcasty, przewodniki, samouczki, artykuły napisane przez ekspertów i wiele innych.

Warto jest zainstalować Windows 7 na maszynie wirtualnej, by mieć na czym testować różnorodne konfiguracje. Operowanie na "żywym organiźmie" lub własnym systemie operacyjnym może okazać się złym pomysłem, zwłaszcza jeśli przyszły specjalista jest ciekawy i lubi testować na zasadzie: "zobaczmy co się stanie, jeśli..." Smile

Gdzie udać się na egzamin?
Egzamin należy zdać w autoryzowanym ośrodku egzaminacyjnym lub szkoleniowym. Pełną listę ośrodków można znaleźć w internecie. 
Osobiście polecam ośrodek ABC Data Centrum Edukacyjne z uwagi na promocję, jaka jest dostępna dla studentów. Egzaminy Microsoft dostępne są w cenie 130 zł (zamiast normalnej ceny - 300 zł). Na egzamin należy się wcześniej zarejestrować i przynieść ze sobą dowód osobisty oraz legitymację studencką.

Uaktualnienie 2022: aby zdobyć dodatkową wiedzę na temat ceryfikacji, odwiedź stronę Focusonforce.com

Życzę powodzenia wszystkim, którzy zamierzają podejść do tego egzaminu Smile

Frezjadg

Licencja: Creative Commons
0 Ocena