Czy zdajesz sobie sprawę, że jesteś w stanie szybko zapamiętać treść dowolnego artykułu jaki czytasz? Zaraz Ci to udowodnię. Z pomocą przyjdą nam specjalne techniki zapamiętywania zwane mnemotechnikami.

Data dodania: 2009-08-25

Wyświetleń: 2931

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W internecie znajdziesz trening pamięci, który już konkretniej nauczy Cię jak sprawnie posługiwać się pamięcią. My dla celów pokazowych skoncentrujemy się na zapamiętaniu wybranych treści z artykułu, który znajdziesz poniżej.

"Ceny nieruchomości w Moskwie spadły o 60 proc.

Moskiewscy deweloperzy z przerażeniem odnotowują 60-proc. spadek cen w ciągu roku. Bezczynne dźwigi sterczą nad miastem. Wiele projektów zaplanowanych z wielkim rozmachem zostało zamrożonych. Napędzany zyskami z ropy naftowej bezprecedensowy boom w nieruchomościach zmienił sięw głęboki kryzys. Nie wiadomo co będzie z Russia Tower zaprojektowaną przez sir Normana Fostera, która miała być najwyższym drapaczem chmur w Europie. Na razie na przeznaczonej pod nią działce będzie parking..."

Wykorzystamy naszą wyobraźnię w celu zapamiętania wybranych faktów. Proszę Cię teraz abyś w swojej głowie wyobrażał sobie dokładnie to co Ci powiem.

Najważniejsze jest abyś naprawdę widział konkretne obrazy jakie Ci zasugeruję oczami własnej wyobraźni. Po pierwsze załóżmy, że chciałbym zapamiętać wybrane fakty:

1.spadek cen nieruchomości o 60%
2.zamrożenie wielu projektów
3.boom napędzany zyskami z ropy naftowej
4.Russia Tower projekt Normana Fostera
5.Zamiast Russia Tower mamy parking

Zamknij oczy i wyobraź sobie drzwi swojego pokoju a w nich mały wieżowiec(symbol nieruchomości). Teraz wyobraź sobie jak ten wieżowiec zaczyna zmniejszać swoje rozmiary(spadek cen) aż o około 60%

Idea jest następująca: zamieniamy słowa na symbole graficzne, które następnie umieszczamy w jakimś miejscu w naszej wyobraźni czyli np. w naszym pokoju.

Kolejne fakty:

2.wyobraź sobie następny mebel po prawej stronie w swoim pokoju zaczynając od drzwi. U mnie jest to szafa. Wyobraź sobie jak po twoim meblu skacze lód(zamrożenie) i wszystkiego czego dotyka dookoła(projekty) zamarza.

3.Następny mebel idąc od prawej strony to u mnie łóżko. Kojarzę sobie, że łóżko wybucha(boom) a do tego ognia dolewam ropę naftową co powoduje jeszcze większy wybuch(napędzanie ropą).

4.Wyobrażam sobie sierp i młot(Rosja), którymi uderzam w stół z mojego pokoju. Na nim wyrasta wielka wieża(Russia Tower). Na tej wieży znajduje się nora(dla zwierząt) z której wychodzi facet (men) pijący herbatę z fusami(fos) i mówi piję teraz! (tera). Nora + men = Norman przypomni mi o Normanie natomiast Fusy + teraz! = Foster co przypomni mi o Fosterze.

5.Na kaloryferze widzę topiącą się wieżę(wieża Russia Tower) a pod nią stoi pełno małych samochodzików(parking)   

Teraz przejdź się w wyobraźni po swoim pokoju i zbierz te wszystkie wyobrażenia z pamięci. Każde z nich powinno przypomnieć treści artykułu. Wyobrażenia tworzyłem na poczekaniu bez większego wysiłku. Jeśli masz z tym problemy polecam trening pamięci.

Więcej podobnych trików i trening pamięci znajdziesz na stronie brainpower.nk6.pl

Licencja: Creative Commons
0 Ocena