Sposobów na założenie sklepu internetowego jest wiele. To, który z nich wybierzesz zależy od poziomu twojej technicznej wiedzy i umiejętności posługiwania się HTML/PHP. A co jeśli HTML/PHP nie znasz?

Data dodania: 2009-08-14

Wyświetleń: 403

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 8

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

8 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zakładam, że skoro czytasz ten artykuł - nie jesteś programistą (ja też nie jestem) dlatego skoncentruję się na innych niż budowa sklepu od podstaw możliwościach założenia własnego pasażu. 

Pierwsza opcja - nie wymagająca żadnego wkładu finansowego  ale niestety dająca najmniejsze możliwości zarobku. To gotowy sklep internetowy w technologii SOAP. Możesz dzięki niemu sprzedawać bardzo szeroki wachlarz produktów.  Polega to na pobraniu ze strony sprzedawcy skryptu, przerzuceniu go na swój serwer i dostosowaniu do własnych potrzeb pod względem graficznym. Cała operacja powinna zająć najwyżej kilka godzin, a jeżeli nie chcemy zmieniać wyglądu sklepu - ok. 5 minut. W taki sposób możesz założyć sklep w odmieńcuaragoniementisiekomputerowcu i pewnie wielu innych. Rozejrzyj się po sieci, na pewno znajdziesz rozwiązanie dla siebie.

Kolejna opcja równie prosta i całkiem podobna do poprzedniej to sklep z publikacjami elektronicznymi nextore.pl. Dzięki narzędziom dostępnym w Nextorze stworzenie w pełni funkcjonalnego sklepu z wybraną ofertą jest proste i składa się z kilku kroków, które zrobisz dosłownie w 5 minut! Dołączenie do Sieci Sklepów Cyfrowych Nextranet jestDARMOWE – nie ma żadnych opłat rejestracyjnych, abonamentów, ani płatnych licencji. Narzędzia udostępnione właścicielom Sklepów Cyfrowych Nextore umożliwiają kontrolę wyglądu, zawartości i oferty sklepu, nie wymagając przy tym umiejętności programistycznych czy graficznych. Administrator platformy, czyli firma Netpress Digital dba o całą infrastrukturę techniczną, procedury zamawiania, obsługę płatności i obsługę Klientów Sieci Sklepów Cyfrowych Nextranet. Dzięki automatyzacji całego systemu Sprzedawcy mogą skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na promocji własnego biznesu wśród Klientów. Nextore to sklep internetowy, który można założyć za darmo w ciągu 5 minut, skonfigurować go wg własnych potrzeb i natychmiast zacząć zarabiać. Jest to możliwe, gdyż zakładając Sklep Cyfrowy Nextore, automatycznie przyłączasz się do Sieci Sklepów Cyfrowych Nextranet. każdy Sklep Cyfrowy Nextore ma dostęp do bazy ponad 1000 Cyfrowych Produktów, z których można dowolnie komponować ofertę. Ty decydujesz, co chcesz sprzedawać. wszystkie produkty są w formie elektronicznej, a klient sam pobiera zakupiony towar na dysk swojego komputera. Nie potrzebujesz zatem własnego zaplecza logistycznego, nie musisz nic wysyłać – całość jest w pełni zautomatyzowanaTy otrzymujesz pieniądze za każdą transakcję w Twoim Sklepie Cyfrowym Nextore. Każde zamówienie i jego status będzie widoczne w osobistym panelu prezentującym również statystyki całego sklepu. Nextore ma wbudowaną obsługę płatności internetowych, dzięki czemu Twoi Klienci bez problemu będą mogli realizować zamówienia. System Sklepów Cyfrowych w sieci Nextranet jest ze sobą powiązany, dzięki czemu Klienci, którzy dokonają zakupu w dowolnym sklepie w Sieci Nextranet, chętniej dokonają zakupu u Ciebie, gdyż będą już znali tę markę. Ten sam system zakupów, płatności, rejestracji i logowania w całej sieci umożliwia uzyskanie efektu wirtualnej, internetowej sieci franchisingowej. Uważam, że nextore.pl to jedno z lepszych tego typu rozwiązań na polskim rynku.

Podobnie sprawa wygląda w klubie Zixo. Tu możesz założyć nieograniczoną liczbę sklepów i sprzedawać w nim cały asortyment klubu, wybrane kategorie lub jedynie niektóre produkty. Uruchamianie sklepu przebiega w trzech etapach, podajesz nazwę sklepu i adres pod jakim chcesz go zainstalować, decydujesz jak ma wyglądać Twój sklep i wybierasz asortyment. Pamiętaj, że w Zixo ty ustalasz ceny. Wszystkie zakupy są dokonywane bezpośrednio w Twoim sklepie. Żadnych przekierowań! Budujesz własną bazę klienów. Dzięki promocjom, newsleterowi i stronom statycznym możesz kusić ich promocjami, których nie znajdą w innych sklepach! Klub bierze na siebie obsługę płatności (płatności.pl), wydawanie towarów, magazynowanie ich na serwerach i wszystkie pytania klientów związane z produktami i płatnościami. Dostaniesz także duże wsparcie techniczne w zakresie prowadzenia sklepu i sprzedaży produktów.

Mam dla Was jeszcze jedną propozycje na własny sklep internetowy, tym razem z Twoim asortymentem. Sklep ABC24 zorganizowany jest w prosty sposób zarówno od strony klienta jak i administratora. Sklep oferuje klientowi pełny wgląd w przebieg transakcji oraz umożliwia wystawienie komentarza po zakończeniu i rozliczeniu transakcji (komentarze mogą wystawiać użytkownicy, którzy dokonali zakupów). Właściciel sklepu nie ma możliwości edycji komentarzy co gwarantuje ich rzetelność. System abc24.pl jest idealnym rozwiązaniem dla średniej wielkości firm (do kilku tysięcy produktów) chcących prowadzić sprzedaż w Internecie nie posiadających własnej infrastruktury informatycznej oraz informatyków zapewniających stałą obsługę techniczną. Co ważne, nie trzeba mieć działalności gospodarczej aby założyć sklep a cały proces trwa dosłownie kilka sekund.

Dla sprzedawców bardziej zaawansowanych polecam gotowe systemy CMS do budowy sklepów internetowych. Dość pokaźną listę wraz z możliwością przetestowania każdego z nich znajdziesz na stronie OS-CMS w zakładce E-commerce.

Gotowe szablony możesz przeglądać, zlecać i zamawiać tu.

Justyna Puchalak

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

www.zarabiam.com.pl

Autor nie wyraża zgody na zamianę linków wytępujących w artykule.

Licencja: Creative Commons
8 Ocena