Przykładowe instalacje monitoringu w firmach.

Data dodania: 2009-08-07

Wyświetleń: 1651

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

21 kamer u producenta artykułów gospodarstwa domowego. Firma KONEX, producent i dystrybutor plastikowych i drewnianych artykułów gospodarstwa domowego, zwróciła się do firmy DIPOL w Sandomierzu z prośbą o zaprojektowanie i uruchomienie systemu telewizji dozorowej. Warunki jakie system musiał spełniać to możliwość obserwacji rozległego terenu z bardzo wysoką jakością oraz możliwość rozbudowy.

Zdecydowano się na użycie kamer IP ACTi ACM-1311 wyposażonych w oświetlacz podczerwieni. Przetwornik 1/3'' Sony SuperHAD CCD o rozdzielczości poziomej 420 TVL, w który wyposażone są kamery, umożliwia dokładną obserwację terenu nawet przy niewielkim oświetleniu. Kompresja MPEG-4 SP pozwala na transmisję i zapis wysokiej jakości materiałów przy jednoczesnej oszczędności pasma.

Do nagrywania obrazów i zarządzania instalacją użyto darmowego oprogramowania NVR ACTi (do 64 kanałów). Zainstalowano 21 identycznych kamer połączonych w sieć przewodową. Tak zaprojektowany i wdrożony system spełnił wymagania inwestora.

000812


Monitoring CCTV u dystrybutora części zamiennych do samochodów.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa i poprawy organizacji pracy w nowej hurtowni zdecydowano się na instalację monitoringu CCTV. W trakcie budowy inwestor wykonał okablowanie doprowadzając do wszystkich planowanych zewnętrznych punktów kamerowych skrętkę żelowaną, decydując się tym samym na wykorzystanie zamontowanych w obudowie kamery transformatorów video TR-1Q z gniazdem BNC. Do odbioru sygnału z czterech kamer zainstalowano w budynku transformator video TR-4P przeznaczony w tej instalacji do podłączenia kamer do rejestratora cyfrowego. Położenie skrętki pozwoli, w razie potrzeby, wykonać transmisję sygnału audio (np. celem przekazywania poleceń). Okablowanie wewnętrzne wykonano przewodem CCTV YAR z dwoma przewodami zasilającymi.

Na zewnątrz użyto kamer dzień/noc firmy SUNELL wyposażonych w przetwornik 1/3” SONY EX-View CCD (kamery te ze względu na doskonałe parametry nawet w skrajnych warunkach oświetlenia stosowane są do monitoringu dróg). W miejscach o wyjątkowo słabym oświetleniu użyto kamer kompaktowych z reflektorem podczerwieni. Kamery kolorowe VF-515 IR/B, posiadające przetwornik SONY Super HAD 550 linii, wyposażone w obiektyw o zmiennej ogniskowej 4-9 mm są łatwe w montażu i zapewniają wysoką jakość obrazu. Do monitorowania pomieszczeń użyto kamer VC-412. Są to wandaloodporne kamery z wbudowanym obiektywem o ogniskowej 3,6 mm i reflektorem podczerwieni.

Do rejestracji obrazu użyto rejestratorów CPD-507 16-kanałowych i CPD-560 4-kanałowych. Obraz z wybranych kamer został zmodulowany modulatorami firmy TERRA MT27P i w razie potrzeby można je oglądać na odbiornikach telewizyjnych. System w przyszłości będzie rozbudowany. Kluczowe dla sytemu kamery zostaną podłączone do rejestratorów ULTIMAX umożliwiających bieżący podgląd, dostęp do archiwum i konfigurację z lokalnej sieci IP lub z Internetu. Kompresja H.264 użyta w tych rejestratorach, 50% wydajniejsza od dotychczas używanej MPEG-4, umożliwia archiwizację większej ilości danych na dyskach i mniejszą zajętość pasma przy przesyle obrazów w sieciach IP.

000786
Licencja: Creative Commons
0 Ocena