W tym artykule po raz drugi już chciałbym poruszyć kontrowersyjną kwestie emerytur. Tym razem opowiem o bardzo bulwersującym przypadku dwóch czynnych zawodowo emerytów, ci co już słyszeli coś na ten temat widzą o co chodzi.

Data dodania: 2009-08-06

Wyświetleń: 1506

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Sytuacja zdarzyła się kilka lat temu ale temat jest cały czas aktualny. Mianowicie czy wyobrażacie sobie sytuacje w której przepracowaliście kilkadziesiąt lat i jutro listonosz ma wam przynieś pierwsze pieniądze które przez tyle lat wpłacaliście do ZUS i co się dzieje listonosz nie przychodzi. Okazuje się, że mimo przepracowanych 35 czy 40 lat emerytura z ZUS wam się nie należy!!! Czy tak sytuacja jest możliwa?

Otóż tak! Sytuacja tak zdarzyła się nie jednej ale dwóm osobom. Dwóch wykładowców jednego z Uniwersytetów, obydwaj w wieku emerytalnym, po przepracowaniu 35 lat nie zobaczyli swoich pieniędzy które odkładali do ZUS przez ten czas. Dlaczego? Panowie ci mimo osiągnięcia wieku emerytalnego kontynuowali praktykę i wykładali na uczelniach, tym samym ZUS stwierdził, że świadczenie im się nie należy ponieważ są czynni zawodowo a ich zarobki w zupełności wystarczają im na to aby się utrzymać. Sprawa została skierowania na drogę sądową którą co najśmieszniejsze przegrali i sąd najwyższej instancji czy nawet o ile pamiętam trybunał konstytucyjny podtrzymał decyzje ZUS i świadczenie tym panom nie zostało wypłacone.

Jaki czas temu byłem Doradcą Finansowym i wiem, że ten przypadek jest absolutnie autentyczny ponieważ miałem zawsze przy sobie kopie artykułu na ten temat i pokazywałem go klientom proponując i radząc programy zabezpieczające ich życie finansowe na emeryturze.

Jest wiele takich kontrowersyjnych sytuacji odnośnie ZUS-u czy emerytur. Będę stopniowo zamieszczał artykuły na ten i podobne tematy. Zapraszam róznież na stronę gdzie codziennie aktualizowane są informacje finansowe www.finanseimy.pl bo jak widzicie warto sie tym interesować.

Najbliższe artykuły będą na temat Doradców Finansowych w Polsce, Ubezpieczeniowych Funduszy Kapitałowych ( UFK ) które proponowane są przez Doradców, na pewno pojawią się kolejne artykuły na team ZUS, na temat firmy OVB Allfinanz w której pracowałem, jak i czy w ogóle oszczedzać itp.

Także jak widzicie będzie tego sporo bo jest o czym pisać także już teraz serdecznie zapraszam do śledzenie strony artelis.pl oraz jeszcze raz zaprasza na www.finanseimy.pl
Licencja: Creative Commons
2 Ocena