Sposoby na - Ogrzewanie domu
Ogrzewanie podłogowe – coraz popularniejsza forma ogrzewania domu. Sposób działania podłogówki jest bardzo prosty, woda ogrzana przez dowolne źródło ciepła przepływa przez instalacje rur znajdujących się pod posadzką. Rozgrzana posadzka oddaje ciepło na pomieszczenia. Podłogówka to jeden wielka płyta grzewcza i oddaje równomiernie ciepło na całe pomieszczenie.
Ogrzewanie grzejnikami – grzejniki to standardowe rozwiązanie, podobnie jak w przypadku ogrzewania podłogowego woda musi być podgrzana przez źródło ciepła a następnie dostarczona rurami do grzejnika. Grzejnik jednak oddaje ciepło nierównomiernie. Maksymalne ciepło jest blisko grzejnika następnie ciepło wędruje ku górze i wraca zimne przy posadzce pod grzejnik (cyrkulacja powietrza).
Ogrzewanie nadmuchowe – ogrzewanie ciepłym powietrzem ma wielu zwolenników i jest coraz chętniej stosowane. Ten typ ogrzewania polega na ogrzaniu powietrza i dostarczeniu go kanałami wentylacyjnymi do wszystkich pomieszczeń. Kanały wentylacyjne mogą być połączone z kominkiem oraz klimatyzacją. Ogrzanie domu powietrzem następuje błyskawicznie, ale również ciepło szybko ucieka, ponieważ powietrze nie absorbuje ciepła.
Kominek – działanie podobne do ogrzewania nadmuchowego. Do ogrzania domu potrzebujemy systemu kanałów wentylacyjnych, jednak w przeciwieństwie do ogrzewania nadmuchowego jaki paliwo nie służy już prąd tylko o wiele tańsze drewno. Na rynku popularne są również kominki z płaszczem wodnym, które można łączyć z instalacja c.o..
Ekologiczne źródła ciepła – czyli zielone ogrzewanie domu. Ekologia staje się modą oraz rozsądnym krokiem do oszczędnego ogrzewania. Ten rodzaj ogrzewania na początku wymaga sporej inwestycji, ale po kilku latach eksploatacji koszy zwracają się, ponieważ energia pochodzi ze słońca, wiatru, wody itp.
Do wyboru mamy o wiele więcej metod ogrzewania, ale powyżej przystawiłem najczęściej stosowane oraz najpraktyczniejsze sposoby.
Kolektory słoneczne stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w zakresie pozyskiwania energii odnawialnej. Pomimo rosnącej świadomości ekologicznej, wciąż istnieje wiele mitów i błędnych przekonań na temat tej technologii. W tym artykule postaramy się obalić niektóre z najczęściej powtarzanych mitów i przedstawić fakty, które pomogą rozwiać wątpliwości dotyczące kolektorów słonecznych.