Ważne porady związane z promocją swoich serwisów internetowych. Od katalogów startupów, poprzez kanały RSS aż po publikowanie informacji prasowych czy artykułów promocyjnych.

Data dodania: 2009-07-28

Wyświetleń: 3169

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Docelowym miejscem gdzie można pokazać swój startup - czyli nowo powstały serwis internetowy - to strony specjalnie do tego celu stworzone skupiające zainteresowaną społeczność internetową. Możesz bezpośrednio dodać wpis do takich stron jak Startups.pl, Lajfstyle.co.cc, Powebkach.pl czy do serwisów z artykułami do przedruku jak Artelis.pl. W zasadzie są to doskonałe punkty zaczepne, które posiadają dużą oglądalność i publikują na różne tematy. Nie będziesz miał więc problemu z odnalezieniem tematyki dla swojej strony.

Jest to doskonałe miejsce gdzie za darmo pokażesz innym swój pomysł. Serwisy, które możesz wykorzystać do promocji udostępniają źródła ( kanał RSS ) swoich wiadomości na wszystkich większych serwisach społecznościowych takich jak Twitter, Blip, Flaker, Digg oraz Wykop.

Warto korzystać z takich serwisów gdyż duża społeczność promuje kanał RSS takiego serwisu a przez to Twoja strona zostanie bardzo szybko zaindeksowana przez robota Google. 

Tobie też radzę założyć kanał RSS aby inni mogli dowiedzieć się szybko co dzieje się w Twoim serwisie. Warto opublikować własny RSS do różnych katalogów agregujących wiadomości RSS. Obecnie są już bardzo ciekawe narzędzia umożliwiające automatycne dodawanie nagłówków wiadomości do serwisów microblogowych zaczerpniętych właśnie z kanałów RSS.

Tak samo dobrym sposobem jest publikacja informacji prasowych. Nie wiele jest serwisów, które umożliwiają robić to za darmo. Ale akurat większość z nich tak jak wcześniej wymienione nie stawiają przed Tobą żadnych większych wymagań.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena