Porada dla osób prowadzących strony internetowe, co zrobić aby nasza strona została zaindeksowana w bardzo krótkim czasie. Czyli kolejny artykuł z serii SEO.

Data dodania: 2009-07-27

Wyświetleń: 2999

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

POEZJA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Aby Twoja strona została uwzględniona w wynikach wyszukiwania Google, odpowiedni robot musi trafić na link do Twojego serwisu. Najlepiej, jeżeli link będzie się znajdował na stronie o bardzo dużej oglądalności, gdzie robot Google zagląda bardzo często.

Z mojego doświadczenia dobrym miejscem jest serwis startups.pl, gdzie po dodaniu strony zostanie ona zaindeksowana w ciągu kilku godzin. Strona ta ma dość dużą społeczność, która umieszcza na swoich stronach widgety z nowymi wpisami. Wpis promujący nowy startup znajdzie się na wielu innych serwisach dzięki kanałom RSS a przez to zdobędziesz kolejne linki przychodzące.

Inna sprawa się ma gdy nie chcesz inwestować w nowy serwer oraz domenę i planujesz skorzystać z jakiegoś darmowego systemu blogowego. Osobiście polecam platformę Blogger.com. System ten należy do Google i wpisy dodane w tym blogu pojawiają się w wynikach wyszukiwania w ciągu kilku godzin. Co prawda aby zmodyfikować wygląd musimy poświęcić trochę więcej czasu ale nie powinno być z tym dużego problemu. Jeśli chcesz zarabiać na swojej stronie to dzięki jednemu kliknięciu umieścisz reklamy na blogu w serwisie Blogger.com.

Oczywiście jest wiele innych serwisów, które pozwolą na szybką indeksację naszej strony ale akurat ten przykład przetestowałem osobiście. Warto wyszukać podobne serwisy do startups.pl. Serwisy takie są odwiedzane przez dużą społeczność i Twój serwis na pewno zostanie zauważony przez innych.

Te czy inne porady nic nie dadzą jeżeli nie będzie pracował nad swoim serwisem regularnie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena