Jakie grzanie takie spanie czyli o tym jakie ogrzewanie poprawi nam poranne wstawanie i zmniejszy kosz eksploatacji.
Jak ogrzewać dom, aby domownicy czuli się w dobrej kondycji juz od samego rana.

Data dodania: 2009-07-24

Wyświetleń: 2798

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Już wiele lat wcześniej wiadomo było, że to z jakim samopoczuciem się budzimy nie zależało tylko od naszego łóżka ale również od tego jakie mamy ogrzewanie domu.

Z doświadczenia wiem, że jeśli wieczorem jest bardzo gorąco i duszno to nasze poranne wstawanie na pewno nie będzie łatwe i jestem pewien, że dotyczy to każdego z nas.
Wcale nie lepszym rozwiązaniem będzie, jeśli wstaniemy i poczujemy się jak w iglo…
W takim razie, co zrobić, żeby było nam odpowiednio ciepło? Czy wieczne bieganie do pieca w celu gaszenia lub zwiększania temperatury to dobre rozwiązanie? Na pewno nie na tym polega ogrzewanie domu.

Współczesne techniki ogrzewanie domu są na poziomie, który pozwala na całkowite zautomatyzowanie systemu grzewczego. Niestety temat jest bardzo obszerny, dlatego podam najlepsze rozwiązanie.

Jako kocioł grzewczy może nam posłużyć kocioł na gaz, który ma dwie funkcje.
Funkcje podgrzewania wody bieżącej oraz wody krążącej w instalacji grzewczej. Z kotłem gazowym najlepiej sprawdza się wodne ogrzewanie podłogowe.

Wodne ogrzewanie podłogowe jest systemem grzewczym akumulacyjnym oznacza to, że woda zebrana w rurach przez pewien czas ogrzewa dom bez potrzeby podgrzewania, co oznacza, że kocioł gazowy nie musi w tej chwili podgrzewać wody.

Węże od ogrzewania podłogowego są rozprowadzone do każdego pokoju z osobna. Dzięki temu w każdym pokoju mogą być zainstalowane czujnik, które odpowiednio ustawione dla temperatury, która nam odpowiada regulują dopływ ciepłej wody ogrzewającej nasz pokój.

Ten sposób instalacji jest świetnym rozwiązaniem. Mamy temperaturę taką jaka nam odpowiada i do tego możemy oszczędzić około 10 procent na ogrzewaniu domu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena