Przyglądając się wszystkiemu co w Polsce uznawane jest za tradycyjne można odnieść wrażenie, że wszystko co posiada takie cechy z biegiem czasu znika, zostaje zastąpione czymś nowym, znacznie bardziej nowoczesnym.

Data dodania: 2009-07-25

Wyświetleń: 2091

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeszcze jakieś 10 lat temu myślano, że wesela w Polsce w końcu zaginął, w praktyce jednak wyszło w inny sposób. Zamiast zniknąć, wesela stały się jeszcze bogatsze. Obecnie organizacja wesela to jedno wielkie przedsięwzięcie, którego planowanie powinno się rozpocząć nawet 3 lata wcześniej. Wielu twierdzi, że przy aktualnej sytuacji rynkowej zdecydowanie lepiej jest zacząć od poszukiwania sali weselnej, a dopiero ją posiadając zacząć szukać odpowiedniej narzeczonej. Oczywiście to tylko żarty, ale rzeczywiście wysokiej klasy sale weselne mają ogromne zainteresowanie i wolne terminy w nich, zwłaszcza w pełni sezonu znikają bardzo szybko. Wcale nie lepiej jest w przypadku dobrych kamerzystów oraz fotografów, ci panowie również mają zarezerwowane wszystkie terminy na okres 2-3 lat do przodu. Brzmi to troszeczkę śmiesznie, ale niestety taka jest rzeczywistość.
Wesela z roku na rok stają się coraz bardziej wystawne. Rodzice oraz młodzi wkładają ogrom pieniędzy oraz pracy, aby ich uroczystość była niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju. Tym sposobem na weselach zobaczyć można pokazy barmańskie, fajerwerki, pokazy tańca i dziesiątki innych wymyślnych rzeczy. Wesela przestały być imprezami dla młodej pary i gości lecz jedną wielką "popisuwą", prezentacją swojego bogactwa. Co za tym wszystkim idzie koszty wesela są po prostu ogromne. Wielokrotnie słyszy się jak to rodziny poświęcają na organizację wesela wszystkie pieniądze jakie tylko posiadają. Tak oczywiście być nie powinno, jednak trudno powiedzieć, że kiedykolwiek się to zmieni.
Z pewnością wesela z roku na rok będą organizowane z jeszcze większym rozmachem, tylko pada pytania kogo będzie na nie stać bo na pewno nie zwyczajnych Polaków.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena