Optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarek to działania polegające na dostosowaniu kodu i treści strony tak, żeby stała się ona bardziej przyjazna wyszukiwarkom i aby zawierała w odpowiednich znacznikach najważniejsze dla nas słowa kluczowe.

Data dodania: 2009-07-24

Wyświetleń: 2885

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarek to działania polegające na dostosowaniu kodu i treści strony tak, żeby stała się ona bardziej przyjazna wyszukiwarkom i aby zawierała w odpowiednich znacznikach najważniejsze dla nas słowa kluczowe.
Bardzo ważne jest, aby strona nie zawierała w kodzie błędów, które mogą utrudniać robotom wyszukiwarek jej poprawne indeksowanie.

Optymalizacja metatagów:

Title - Tytuł - W tytule powinny zostać zamieszczone najważniejsze słowa kluczowe, na które strona będzie pozycjonowana. Najważniejsze słowa powinny znajdować się na samym jego początku, nie powinien on być zbytnio długi (max. 65 znaków, mimo że Google indeksuje więcej znaków, przypisując im jedynie mniejsze znaczenie).

Description - Opis strony - Ten element jest uważany za bardzo istotny pod względem ilości kliknięć. Jeśli opis zainteresuje użytkownika, wejdzie on na stronę. Dlatego też należy pełnymi zdaniami opisać zawartość strony, wplatając w nie najważniejsze słowa kluczowe, które zostaną pogrubione w wynikach wyszukiwania i zwrócą uwagę internauty. Opis strony w metatagach nie powinien przekraczać 160 znaków, w innym przypadku zostanie on skrócony, przez co internauta nie przeczyta go w całości.

Keywords - Słowa kluczowe - Tag ten jest całkowicie ignorowany przez Google. Jednak ze względu na inne wyszukiwarki, można mimo wszystko zamieścić w nim od 6 do 8 słów kluczowych.

Bardzo ważne jest to, aby dla każdej podstrony przygotować oddzielny zestaw metatagów zamiast przygotować tylko jeden zestaw i stosować go w obrębie całego serwisu. Każda podstrona dotyczy innego aspektu tematu poruszanego w serwisie, dlatego metatagi powinny go dokładnie opisywać.

Optymalizacja treści strony:

Zamieszczając treść na stronie należy pamiętać o semantycznym użyciu znaczników html’owych. Wśród najważniejszych znaczników istotnych dla robotów znajdują się m.in. nagłówkih1 do h6.

Nie należy przesadzać ani z ilością słów kluczowych zamieszczonych w tych znacznikach, ani z wielokrotnym powtarzaniem nagłówków wyższego stopnia. Wszystko należy robić z umiarem, aby nie podpaść pod próby spamowania.

Treść strony umieszczajmy w akapitach, stosując pogrubienia bądź pochylenia dla najważniejszych słów. W obrazkach w znaczniku „alt” powinien się znajdować tekst alternatywny, w którym dobrze jest zamieścić słowa kluczowe.

Starajmy się, aby słowa kluczowe przewijały się w całej treści strony tj. na jej początku, środku, końcu (nie wystarczy jeden akapit nasycony słowami kluczowymi). Występować powinny w postaci zwykłego tekstu, wyróżnionego (przez pogrubienie, pochylenie), jako anchor text, lub w znaczniku alt lub title (jednak tutaj wstawiajmy tylko jeśli naprawdę jest to potrzebne, nie należy wstawiać słów na siłę).

Licencja: Creative Commons
0 Ocena