Artykuł dotyczący samoaktualizujących się serwisów zarobkowych oferowanych na allegro.

Data dodania: 2009-07-20

Wyświetleń: 5547

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 6

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

6 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na allegro wpisując w oknie wyszukiwarki słowo "zarobkowy" lub "zarobkowa" można natrafić na aukcje sprzedaży samoaktualizujących się serwisów czerpiących treść z kanałów RRS popularnych portali internetowych. Sprzedający przekonują: "kup serwis i nic nie musisz robić oprócz liczenia pieniędzy - wszystko robi się samo". Czy jest to dobry biznes? Moim zdaniem tak - był na samym początku, ale dla sprzedających. Jeszcze kilka miesięcy temu byli chętni na kupowanie takich "automatów" i ceny dochodziły nawet do 4-5 tysięcy, sprzedający wystawiali je nawet za 20 tys złotych, nie wiem ile się sprzedało za taką cenę mam nadzieje, że niewiele i jak najmniej osób się rozczarowało. Obecnie rynek zweryfikował wartość tego typu produktów i można je kupić za mniej niż 10zł.

Warto przyjrzeć się temu co otrzymujemy zazwyczaj na takiej aukcji:
- super domenę, jak przekonują oferujący - niestety domena jest tyle warta ile dodatkowych osób jest w stanie sprowadzić "sama z siebie" np. dzięki podobieństwu do bardzo popularnych domen (alegro przez jedno "l", da nam trochę dodatkowego ruchu) stara domena, która już kiedyś była pozycjonowania również , ale domena po prostu wiążąca się z tematem jest nic nie warta albo nawet mniej niż nic jeżeli jest źle dobrana - takie też się zdarzają, tylko przeszkadza w promowaniu i pozycjonowaniu.

- serwis najczęściej o tematyce sex, randki, produkty finansowe, gry komputerowe, telefony i dzwonki lub serwisy z bazą utworów mp3 sposób zarabiania jest oczywiście oparty na programach partnerskich. Warto dodać, że w powyższych tematach jest bardzo duża konkurencja i osiągnięcie odsłon na poziomie, który jest opisywany w symulacji zarobków podawanej przez sprzedających wymaga olbrzymich nakładów czasu, pracy i pieniędzy. Co do zapewnień typu 3% osób odwiedzających twoją stronę przejdzie na stronę partnera i coś kupi również bym był ostrożny.

- automat aktualizujący treść – pomijając, że artykuły dodawane przez człowieka, będą bardziej przejrzyste niż śmietnik jaki bardzo szybko powstanie przez dodawanie automatem należy również zwrócić uwagę na to, że serwis samoaktualizujący się nie będzie miał żadnej unikalnej treści czyli będzie kopią bardzo wielu serwisów działających na podobnej zasadzie i nie wpłynie to na łatwość jego pozycjonowania a wręcz przeciwnie.

Jeżeli chcesz zarabiać na programach partnerskich zainwestuj w unikalną stronę i poszukuj treści, która jest wartościowa i mało popularna lub sam taką twórz.
Licencja: Creative Commons
6 Ocena