Ileż to razy słyszy się, że ktoś brał udział w firmowej imprezie integracyjnej polegającej ganianiu po lesie z pistoletem na kolorowe kulki, zbieraniu w lesie pochowanych fantów, jeździe quadem po błotnistym terenie. Czy firmy eventowe potrafią zaoferować znudzonym pracownikom biurowym coś nowego, zaskakującego i wzbudzającego większe emocje?

Data dodania: 2009-07-15

Wyświetleń: 1896

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ileż to razy słyszy się, że ktoś brał udział w firmowej imprezie integracyjnej polegającej ganianiu po lesie z pistoletem na kolorowe kulki, zbieraniu w lesie pochowanych fantów, czy jeździe quadem po błotnistym terenie. Ten model organizacji imprez dla firm to już stanowczo za mało, aby wzbudzić zainteresowanie i skok adrenaliny u znudzonych i zestresowanych pracowników korporacji. Pracodawcy poszukują firm eventowych, które są w stanie zaproponować ich pracownikom coś co naprawdę zaskakującego i wzbudzającego prawdziwe emocje.

Jedną z ciekawszych propozycji jakie można odszukać w internecie są imprezy rajdowe związane ze sportami motorowymi. Uczestnicy tego typu przedsięwzięć mogą wziąć udział w jednej z kilku różnych konkurencji organizowanych na profesjonalnie przygotowanym torze wyścigowym pod okiem doświadczonych kierowców rajdowych. Imprezy integracyjne tego typu mają niezwykle praktyczny charakter, gdyż przeważnie rozpoczynają się szkoleniem teoretycznym. Można na nim poznać różne techniki prowadzenia auta, sprawnego wprowadzania i wyprowadzania z zakrętów oraz zachowania podczas kontrolowanego poślizgu.

Następnie każdy z uczestników ma okazję zasiąść za kierownicą profesjonalnej rajdówki i potrenować pod okiem doświadczonego instruktora. Auta przednio, tylno napędowe, a nawet rajdówki klasy WRC to maszyny, w których można przetrenować rajdowe tricki. Po takim treningu uczestnicy mogą już samodzielnie pościągać się na pomiarowych kółkach i porównać wyniki z osiągnięciami kolegów.

Jeśli komuś wydaje się że imprezy związane ze sportami motorowymi są przeznaczone jedynie dla osób z prawem jazdy to okazuje się, że organizatorzy znajdują sposób i na to. Uczestnicy mogą jako widzowie podziwiać z trybun wyczyny profesjonalnych kierowców, lub co chyba bardziej interesujące zasiąść w fotelu pasażera jako rajdowy pilot. Wrażenia z szybko i sprawnie pokonywanych ciasnych zakrętów gwarantują sporą dawkę emocji.


Eventy tego typu, z zaangażowaniem profesjonalnego sprzętu rajdowego oraz instruktorów o odpowiednich kwalifikacjach w Polsce to wciąż rzadkość. Potrzebne są rajdowe lub wyścigowe kompetencje, silny związek ze środowiskiem sportów motorowych no i oczywiście odpowiednio przygotowane miejsce - tor. Firmy którym udało się zebrać te wszystkie elementy mają jednak sporą szanse na odniesienie sukcesu w branży eventowej. Jazda profesjonalnym rajdowym samochodem wydaje się być nową jakością dla firmowych imprez integracyjnych, która jest poszukiwana przez coraz bardziej wymagających klientów.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena