Tekst - zaproszenie przedsębiorczych do budowy domu i opisu tego zdarzenia.

Data dodania: 2007-05-27

Wyświetleń: 4598

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 2

WIEDZA

-2 Ocena

Licencja: Creative Commons

25 maja 2007 roku to data, która może w przyszłości dużo znaczyć. To dzień wydania http://odyn.pl/przewodnik.html powstałego z inicjatywy tego coraz bardziej widocznego portalu ludzi przedsiębiorczych.

To również dzień uruchomienia strony www.4filary.pl/dompasywny oraz opublikowania treści tej strony w portalu Artelisu. http://artelis.pl/art-1158,10,111,Dom_i_Ogrod,Buduj_DOM_PASYWNY_z_www_4filary_pl.html

Zamieszczone komentarze do tego artykułu są bardzo ciekawe:
*)Cytuję:
„Piotr Waydel (dnia 26-05-2007, godz: 14.02)
Tajemnica budowy domów pasywnych tkwi w konstrukcji, technologii, spełnieniu określonych parametrów i we właściwym posadowieniu budynku, a nie w braku potrzeby doprowadzenia ciepła.
Nie ma energii istniejącej w budynku. Ludzie i urządzenia dostarczają swoją energię, a w zimie, przy słonecznej pogodzie jest wykorzystywane również pasywne ogrzewanie słoneczne. Jest to możliwe dzięki dużym południowym oknom spełniającym rygorystyczne warunki.
W czasie zimy taki dom trzeba dogrzewać.
Również w technologii Isomax energia jest najpierw pozyskiwana przez powierzchnie dachowe i częściowo magazynowana po budynkiem. Dzięki temu koszt ogrzewania obniża się jeszcze bardziej. Ale żeby starczyło go na całą zimę trzeba by zrobić dobrze izolowany zbiornik ciepła o dużej pojemności. A to już nie jest uzasadnione ekonomicznie.
Technologia Isomax nie jest tym samym co dom pasywny.
Daje większe możliwości oszczędzania energii i nadaje się również, a może przede wszystkim, nawet do starych całkowicie nie energooszczędnych budynków, gdzie daje największy efekt finansowy.
Dom zero energii nie oznacza domu pasywnego tylko dom, który nie wymaga dostarczania standardowej energii. W takim domu wszystkie, a nie tylko cieplne potrzeby energetyczne, są zaspokajane przy pomocy energii niekonwencjonalnej. Do tego celu nie musi on spełniać warunków domu pasywnego. Wystarczy, że ma wystarczająco dużo własnej energii.
Istnieje również pojęcie dom plus. Produkuje on więcej energii niż zużywa.
Pozdrawiam
Piotr Waydel
Piotr Waydel (dnia 26-05-2007, godz: 14.13)
Jeszcze szerszym pojęciem jest dom autonomiczny. Nie tylko nie wymaga on kupowania energii, ale jest również niezależny od doprowadzenia wody i odprowadzenia ścieków.
Stąd tylko krok do gospodarstwa prawie autonomicznego, które zaspokaja również potrzeby związane z żywieniem mieszkańców.”

Prowokują wprost do rozwinięcia zdania zawartego w przewodniku:

„Szanowny Czytelniku! Jeśli drażni Cię ten wstęp i treść z nim związana – nie czytaj dalej. Jeśli jesteś lepszy – napisz lepszego ebooka. Zaproponuj lepszą inicjatywę. Koordynatorzy tej inicjatywy chętnie podejmą zasady rywalizacji.”.

Uwidoczniło się nowe wydawnictwo ebooków. Przed nim dużo pracy, ale energia młodości będzie parła do sukcesu.

Teksty Artelisu z rozdziału Budowa domu oraz szczególne tematy dotyczące budownictwa pasywnego i tego jeszcze bardziej wyrafinowanego – wynikającego z przytoczonych komentarzy – to otwarcie bramy sezamu dla budujących i piszących czy piszących i budujących.

W opublikowanych tekstach już podano, że portal 4filary zaprosił - do współpracy - przedstawiciela na Polskę technologii przyszłości http://isomax2.eu.interia.pl
Z tym przedstawicielem właściciel portalu 4filary prowadzi rozmowy na okoliczność gratyfikowania ciekawych inicjatyw dotyczących zastosowania w Polsce tej nowatorskiej technologii przyszłości. Będzie ogłoszony konkurs na nowatorsko napisany rozdział do „przewodnika finansowego”. Nagroda będzie dotyczyła skontaktowania z 4filarami inwestora, który skorzysta – w ramach portalu, (czyli po zarejestrowaniu się przez stronę www.4filary.pl/dompasywny do tej nowatorskiej technologii,a osoba kontaktująca opisze „historię i wnioski końcowe” w ebooku, który będzie stanowił rozdział większej całości pod zbiorczą nazwą „Przewodnik Finansowy)..

Rozdział winien być autorskim opisem starań o zastosowanie tej technologii przy remoncie domu,czy też przy budowie nowego domu. Opis w formie płatnego rozdziału ebooka, czyli możliwego w przyszłości do złożenia w większą całość – na zasadach omówionych w bezpłatnej części, którą możemy pobrać z wydawnictwa ODYN – link powyżej w tekście.

Często szukamy tematów do zatrudnienia. Buszujemy po Internecie i po gazetach tradycyjnych.

Ten tekst wychodzi naprzeciw tym poszukiwaniom i zaprasza do nawiązania kontaktu z „portalem dla przedsiębiorczych” poprzez rozważania nad sposobem zastosowania technologii przyszłości w polskim budownictwie - połączonym z możliwością dodatkowego zarabiania przez wydawanie ebooków w wydawnictwie Odyn.

Jest też zaproszeniem – prowokacją do budowy domu i opisania tego faktu.

*) http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_cytatu#Niekt.C3.B3re_wnioski_wynikaj.C4.85ce_z_ustawy


Licencja: Creative Commons
-2 Ocena