Tekst o technologii przyszłości polskiego budownictwa.

Data dodania: 2007-05-26

Wyświetleń: 7729

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 3

WIEDZA

-3 Ocena

Licencja: Creative Commons

W ostatnich latach coraz częściej słyszymy słowa „dom pasywny”. Co to znaczy?

Po wejściu na strony internetowe możemy znaleźć definicję:
„Dom Pasywny jest budynkiem o ekstremalnie niskim zapotrzebowaniu na energię do ogrzewanie wnętrza (15kWh/(m2a)), w którym komfort termiczny zapewniony jest przez pasywne źródła ciepła (mieszkańcy, urządzenia elektryczne, ciepło słoneczne, ciepło odzyskane z wentylacji), tak, że budynek nie potrzebuje autonomicznego, aktywnego systemu ogrzewania. Potrzeby cieplne realizowane są przez odzysk ciepła i dogrzewanie powietrza wentylującego budynek” – jest to cytat ze strony, na którą wejdziemy czytając stronę przedstawiciela tej nowej technologii „zero energii.
Wg słownika wyrazów obcych słowo „pasywny” znaczy: pozbawiony inicjatywy, bierny, bezwolny, obojętny.

Tajemnica budowy domów pasywnych tkwi w braku potrzeby doprowadzania energii cieplnej do budynku. Jest to tajemnica wykorzystania energii istniejącej już w budynku.

Bardzo ciekawie na ren temat wypowiada się Wikipedia na stronie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dom_pasywny Strona ta powie nam wszystko o domach pasywnych.

Domy pasywne, to jeszcze teoria w naszym systemie. Teoria, która dobija się do naszej sfery budowlanej coraz mocniej.

Portal www.4filary.pl dokładnie zapoznał się z teorią i zaprosił do współpracy polskiego przedstawiciela tej technologii na Polskę. Powstał wstępny tekst dotyczący tej technologii prezentowany na stronie http://artelis.pl/art-1094,10,111,Dom_i_Ogrod,Czy_wg_tej_technologii_budowac_dom_.html

Generalnie – po analizie podanych stron – trzeba powiedzieć tak, jak to skomentował jeden z czytelników tego tekstu:
Piotr Waydel (dnia 22-05-2007, godz.: 18.44)
Technologia Isomax, o jakiej pisze w swoich artykułach pan Lisowicz jest rewelacyjna. Nie zamierzam jej reklamować (zrobi to sama), ale uważam, że każdy, kto planuje wybudować sobie dom powinien się z nią zapoznać, żeby później nie żałować. Mając wiedzę może decydować, co jest dla niego opłacalne. Bez tej wiedzy, zostanie "wmanipulowany" w technologie, jakie są znane i wygodne dla projektanta czy wykonawcy. Trzeba samemu poznać możliwości, jakie istnieją, zamiast zdawać się tylko na opinię sąsiada, teściowej czy dowolnego fachowca.
Pozdrawiam
Piotr Waydel

Jeżeli poczujemy, że technologia jest w stylu „gra warta świeczki” wejdźmy na stronę www.4filary.p/dompasywny i skorzystajmy z dostępnych na stronie komunikatorów. Poprośmy o rozmowę z doradcą lub napiszmy list e-mail.. Uzyskamy informacje i zostaniemy skontaktowani z przedstawicielem tej technologii. Do rozmowy konieczna jest rejestracja na podanej stronie w sposób: po prostu załóż sobie darmową stronę przy rejestracji wpisując kod POLVITIS.
Rejestracja na podanej stronie, to wejście do „przyjaznej sfery” pomagającej w budowie „domu pasywnego”. To uzyskanie nie tylko moralnego wsparcia, To możliwość wymiany doświadczeń na forum, które zostanie uruchomione na podanej stronie.

Jeśli jesteś fachowcem budownictwa i interesują Cię zagadnienia „zero energii” to przystąp do „klubu budowniczych” tworzonego w ramach www.4filary.pl

Licencja: Creative Commons
-3 Ocena