Artykuł jest dla każdego , pisze własne odczucia i refleksje . Zachęcam was do przeczytania i przemyślenia własnego życia : Czy ono jest tak jak chciałam/em ? Może muszę coś w nim zmienić ?

Data dodania: 2009-07-02

Wyświetleń: 3045

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

No powiedzcie mi czy lubicie ludzi pełnych energii , entuzjazmu czy może raczej takich co najchętniej cały dzień przesiedzieliby w domu ? Większość wydaję mi się , że wybrałaby ludzi o dużej ilości zapału do życia . Fakt - krzywda ludzka jest nieobliczalna , ale każdy problem można jakoś rozwiązać trzeba tylko chcieć . Bóg dał nam tylko jedno życie tu na ziemi musimy je jakoś wykorzystać , coś osiągnąć . SAMOKSZTAŁCENIE hm .. dziwny wyraz ale jaki prosty do zastosowania .
Pamiętam jak kiedyś mama ciągle powtarzała mi o posprzątaniu swojego pokoju , a ja na to : ,, Nie mam czasu , muszę lekcje odrobić '' teraz to zmieniłam , przemyślałam . Da się to wszystko pogodzić . Lekcje , rodzina , przyjaciele , czynności domowe . Ale znowu nasuwa nam się jedno zdanie : TRZEBA CHCIEĆ .
A pomyślmy o naszych rodzicach . Pracują , wychowują , opiekują się i gdzie oni mają na to siłę ? Trzeba ich za to cenić , nie utrudniać tylko ułatwiać .
Moje słowo bardzo częste które mówiłam było NIE CHCE MI SIĘ . Teraz próbuje wszystkiego , nie odmawiam pomocy . Kiedyś takie podejście może zostanie wynagrodzone ?
Czy nie lepiej jest wyjść do szkoły wiedząc , że w domu jesteśmy pogodzeni z rodzicami bo byliśmy posłuszni : od razu nabiera życie sens . Możemy się skupić nie myśląc jak naprawić popełniony błąd . Jeśli w całe życie doda się trochę entuzjazmu + energii + pomyśl 3 razy zanim coś powiesz = wyjdzie nam ZGODA . Wszyscy musicie ufać rodzicom , mieć do nich zaufanie bo komu możecie powiedzieć o wszystkim jak nie im ?
Nie marudźcie , że nie macie się w co ubrać dziewczyny ! Przecież we wszystkim wam do twarzy , kompleksy na bok . :) !
ŻYCZĘ WAM ABY WASZE ŻYCIE NABRAŁO TEMPA : SPEŁNIAJCIE SWOJE MARZENIA ! : )
Do kolejnego artykułu . Pozdrawiam .
Licencja: Creative Commons
0 Ocena