Monitoring obszarów największego ryzyka. Zagrożenie terroryzmem wymaga skutecznego monitorowania rozległych obszarów.

Data dodania: 2009-06-16

Wyświetleń: 1900

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Monitoring obszarów największego ryzyka - bazy wojskowe, lotniska, elektrownie atomowe. Zagrożenie terroryzmem wymaga skutecznego monitorowania rozległych obszarów. Technika nadzoru za pomocą zwykłych kamer zawodzi w czasie mgły, w nocy maleje znacznie rozróżnialność szczegółów. Z tego powodu dla skutecznej pracy systemu monitoringu stosuje się systemy składające się z radarów, kamer termowizyjnych i zwykłych kamer.

System Radar Vision firmy CBC to integracja radaru i kamer typu C-AllView dual (optyczno-termowizyjnych), pozwala na skuteczny monitoring powierzchni o promieniu 800 m.
Firma Samsung opracowała robota monitorującego SGR-1. Urządzenie to składa się z modułu skanującego oraz modułu śledzenia. W skład pierwszego wchodzi kamera wysokiej rozdzielczości oraz kamera termowizyjna, które w wypadku odnalezienia obcych obiektów przekazuje informację drugiemu modułowi, nie przerywając dalszej obserwacji całego obszaru. Moduł śledzenia wyposażony jest w kamerę wysokiej rozdzielczości, reflektor podczerwieni oraz celownik laserowy. Dodatkowo możliwe jest zamocowanie broni, przez co operator może nie tylko obserwować, ale także "reagować" na wykrycie intruzów.

Przeznaczenie robota monitorującego SGR-1 jest głównie militarne, ale może również znaleźć zastosowanie na obszarach wymagających szczególnych środków bezpieczeństwa. System oparty na tych urządzeniach działa już z powodzeniem wzdłuż granicy między Koreą Południową i Północną.

Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego robota SGR-1:
http://www.youtube.com/watch?v=NevCAx6zWNU


ifsec_2009_25
Integracja monitoringu CCTV z systemami radarowymi i termowizyjnymi pozwala na skuteczny monitoring rozległych obszarów
Licencja: Creative Commons
0 Ocena