Czy czasem masz problemy z motywacją podczas realizacji dużego działania? Czy brak widocznych efektów Twojej pracy jest dla Ciebie największym demotywatorem? Dowiedz się jak można temu zaradzić. Proste rozwiązanie pozwoli utrzymać Twoją motywację na odpowiednim poziomie podczas realizacji całego projektu.

Data dodania: 2009-06-08

Wyświetleń: 2084

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Masz problem z podjęciem działania? Masz tendencję do długotrwałego i doprowadzonego do perfekcji planowania? Ten post jest właśnie dla Ciebie. Doprowadzone do perfekcji planowanie może, z jednej strony uchronić nas przed porażką, z drugiej jednak może spowodować, że nasz projekt nigdy nie zostanie zrealizowany. Kluczem do sukcesu jest odpowiednio ‘długie’ planowanie.

Jeśli jesteś choć trochę fanem gier komputerowych to zapewne słyszałeś/słyszałaś o grze - Duke Nukem Forever. Grze, która jest w produkcji od ponad dekady. To już prawdziwie doprowadzone do perfekcji planowanie.
Jeśli nie chcesz, aby twoje plany skończyły się tak właśnie proponuję Ci zapoznać się z ciekawą techniką. Nazywa się ona od nazwiska autora - cyklem Deminga (czasami także nazywana kołem Deminga).W pierwszym kroku planujemy, ale tylko tyle na ile pozwalają nam warunki zewnętrzne. Nie wnikamy we wszelkie możliwe sytuacje jakie mogą wyniknąć. Następnym krokiem wcielamy w życie nasza plan - czyli wykonujemy punkt “Do”. Aby jednak nasze działanie nie było pozostawione samo sobie, po pewnym czasie (zależnym od tego co aktualnie robimy) przystępujemy do kolejnego kroku czyli kontrolki. W nim to badamy jak nasze planowanie i działanie ma się do rzeczywistości. Czy pominęliśmy jakiś istotny punkt planowania czy może jednak zbyt wiele zaplanowaliśmy?

Gdy już i ten punkt będziemy mieli za sobą przystępujemy do działania a więc zmieniamy to co wymaga zmian. Punkt “Act” pozwala nam zmodyfikować nasze pierwotne założenia zgodnie z tym co otrzymaliśmy w wyniku analizy dokonanej w punkcie drugim.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chciałbyś przejść do działania i zacząć realizować swoje pomysły - przeczytaj tę pozycję - Zrealizuj marzenia.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena