System nerwowy wymaga pieczołowitej opieki. Wiedza na ten temat jest jednak słabo rozpowszechniona, co powoduje, tak słaby stan zdrowia psychicznego naszego społeczeństwa

Data dodania: 2009-05-20

Wyświetleń: 3569

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Antistressowe preparaty stają się powoli nieodzowną częścią naszego życia. Codzienna gonitwa za uciekającym czasem, wspinanie się na wyżyny swojej drabiny zawodowej i dodatkowo próba sprostania wymogom stawianym idealnym rodzicom, stawia naszą cierpliwość na krawędzi. Stres sięga zenitu, a nasza uboga w witaminy i substancje odżywcze dieta, nie daje nam możliwości utrzymania układu nerwowego w odpowiedniej kondycji.
Układ nerwowy pozbawiony właściwej pielęgnacji, nie jest w stanie sprostać postawionym mu zadaniom. Niewłaściwa dieta- zbyt uboga w niezbędne witaminy, bądź niewłaściwie skomponowana, stosowana przez dłuższy czas, może doprowadzić do nieodwracalnych zniszczeń połączeń nerwowych.
Układ nerwowy składa się z mikro-połączeń neuronowych. Prawidłowo funkcjonujący układ pozwala przekazywać impuls nerwowy właściwą drogą, w sposób maksymalnie szyki. W celu osiągnięcia właściwego efektu, układ nerwowy składa się z miliardów takich połączeń. Jeśli jednak system nerwowy jest przeciążony, bądź niedożywiony- to ilość połączeń neuronowych jest znacznie mniejsza. Prowadzi to w rezultacie do niewłaściwego przekazywania bodźców, co powoduje zaburzenia interakcji ze światem zewnętrznym.

Preparaty antistress w założeniach powinny zapewnić prawidłowe dożywianie układu nerwowego. Istnieje szeroka gama środków tej materii, Wyodrębnić można dwie podstawowe grupy: preparaty naturalne, oraz środki farmakologiczne. Ze względu na minimalizację występowania skutków niepożądanych przyjmowania medykamentów, preparaty ziołowe są faworytami. Ostateczny wybór należy do konsumenta, w gestii Państwa leży jednak budzenie świadomości swoich obywateli. Człowiek, któremu zapewniono dostęp do informacji, ma bowiem możliwość podejmowania decyzji wyważonych i mądrych.
Licencja: Creative Commons
1 Ocena