Oczyszczanie organizmu stało się w ostatnich latach bardzo popularnym tematem, który przewija się przez większość stron czy magazynów o zdrowiu i urodzie. Jeszcze niedawno oczyszczającym „hitem” były wszelkiego rodzaju diety oczyszczające, a dziś coraz popularniejsze stają się specjalistyczne programy suplementacji, które mają uczynić ten proces bardziej efektywnym, prostszym i skutecznym.

Data dodania: 2021-08-04

Wyświetleń: 699

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak w szybki i prosty sposób przeprowadzić detoks organizmu?

Dlaczego powinniśmy oczyszczać organizm?

Mimo ogromnej popularyzacji sportu i zdrowego żywienia w ostatnich latach, spora grupa ludzi z różnych powodów nie poświęca odpowiedniej uwagi swojemu ciału. Takich powodów może być wiele - mogą to być np. brak czasu, duża odległość od siłowni, brak wiedzy. Jednak niezdrowy tryb życia wywiera ogromny wpływ na nasze ciało – odkłada się w nim masa toksyn i złogów, które mają negatywny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu.

Dlatego tak istotne jest regularne przeprowadzanie oczyszczania organizmu – specjaliści zalecają przeprowadzanie takiego oczyszczanie nawet dwa razy do roku. Pozwoli to na zachowanie organizmu w dobrej kondycji i pozbycie się wszelkich elementów, których organizm nie potrzebuje do codziennego funkcjonowania, a które utrudniają mu prawidłowe działanie.

Dlaczego korzystać z programów oczyszczających?

Przede wszystkim dlatego, że taka forma oczyszczania własnego ciała jest dużo skuteczniejsza niż tradycyjne diety – oparte na przykład na odżywaniu kefirami przez kilka dni, spożywaniu tylko soków z cytryny lub innych wymagających sposobach. Równie istotna jest też bardzo prosta forma ich przyswajania – większość z nich oparta jest o proste w przygotowaniu i smaczne koktajle. Nie trzeba już zmuszać się do długotrwałych głodówek, które wpływają negatywnie na nasz organizm, powodując np. rozdrażnienie, osłabienie czy omdlenia.

Ponadto, w przypadku specjalistycznych programów oczyszczających nie musimy posiadać odpowiedniej wiedzy – mamy gwarancję, że zestaw suplementów wchodzących w skład programu został przebadany przez jego twórców, a ich skład dobrany w sposób pozwalający na uzyskanie możliwie najlepszych efektów. Ich stosowanie jest rozpisane na nieskomplikowane etapy – zazwyczaj obejmujące oczyszczanie, regenerację i wzmacnianie.

Dodatkowym skutkiem ubocznym takiego procesu jest zazwyczaj lekka redukcja wagi, organizm po prostu eliminuje z siebie zbędne elementy. Warto jednak pamiętać, że jednym z podstawowych warunków przeprowadzenia skutecznego procesu oczyszczania organizmu jest spożywanie wody w dużych ilościach – bowiem organizm w tym okresie pozbywa się jej nadmiaru i konieczne jest jej regularne uzupełnianie.

Jak wybrać program oczyszczający dla siebie?

Jednym z takich programów może być Colo Vada - program opracowany przez doktora Alberta Zerra z Kanady. Program ten, pomaga zachować odpowiedni poziom zdrowej mikroflory jelitowej, a także odgrywa znaczącą rolę w wyrównywaniu poziomu witamin i minerałów, działa również przeciwpasożytniczo. Program ten jest przewidziany na 14 dni i składa się z 3 etapów, które wspierają wyprowadzenie z organizmu złogów, poprawienie pracy układu pokarmowego, pomagają zachować pożyteczną mikroflorę jelitową i wyrównać poziom witamin i minerałów w czasie stosowania diety, a także zabezpieczyć organizm w potrzebne substancje i zmniejszyć do minimum uczucie dyskomfortu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena