10 pomysłów na to, aby poprzez prostą zmianę myślenia o swoim życiu, poczuć się bardziej szczęśliwym i spełnionym.

Data dodania: 2009-05-03

Wyświetleń: 8517

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 5

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

5 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na dobre samopoczucie w życiu składają się dwa czynniki. Pierwszy to myślenie o sobie w zdrowy i racjonalny sposób. Wiele osób odczuwa frustrację bezskutecznie ścigając nierealne wzorce. Druga część to realizacja planów i marzeń. Nie warto czekać, aż to czego pragniemy samo przyjdzie. Trzeba pomagać własnemu szczęściu, a każdy sukces odniesiony w życiu daje dozę pozytywnej energii i poczucia własnej wartości, które pozwalają nam czuć się dobrze.

Oto 10 pomysłów na to, aby czuć się dobrze we własnej skórze:

1. Nie akceptuj pewników bez zastanowienia.
Za każdym razem gdy czujesz frustrację zastanów się czy to co robisz może być wykonane szybciej, łatwiej, a może nawet w przyjemniejszy sposób. Zapytaj siebie, czy to co robisz rzeczywiście prowadzi do wyznaczonych przez ciebie celów.

2. Nie poddawaj się.
Nie akceptuj rzeczy takimi jakie są, dlatego, że "tak już jest na tym świecie". Interesuj się światem, ludźmi, poznawaj nowe punkty widzenia i nie wahaj się używać tak zdobytej wiedzy, aby sytuacje patowe zamieniać na sytuacje, w których możesz decydować.

3. Akceptuj swoje słabości i porażki.
Nie myśl, że twoje problemy życiowe, porażki i złe chwile czynią cię wyjątkowym. Każdy ma jakieś gorsze momenty w życiu. Zamiast ujarzmiać swoje słabości - obróć je na swoją korzyść. Wykorzystaj je, jak tylko potrafisz.

4. Nie przestawaj uczyć się.
Znasz takie powiedzenie, że narząd nieużywany zanika? Odnosi się ono także do ludzkiego mózgu. Pozwolisz swojemu umysłowi popaść w letarg, jeżeli nie będziesz poddawać mu nowych rzeczy do poznania i analizowania. Każda, nawet najmniej istotna informacja, może pewnego dnia odmienić twoje życie. Dlatego miej oczy, uszy i umysł otwarte na nowe okazje i możliwości.

5. Nie oczekuj niczego, oczekuj najlepszego.
Czasami szukając okazji, starając się zbyt daleko wybiegać w przyszłość, przegapiasz te wszystkie wspaniałe rzeczy, które są obecne w twoim życiu tu i teraz.

6. Nie okłamuj siebie.
Jeżeli okłamujesz siebie - okazujesz sobie brak szacunku. Jeżeli chcesz, aby inni cię szanowali, ty również szanuj siebie. Pomyśl jak wiele razy wmawiasz sobie, że coś zmienisz w swoim życiu, dobrze wiedząc, że to tylko puste obietnice. Bądź szczery ze sobą!

7. Dbaj o dobre rzeczy w twoim życiu.
Wiele osób jest niezadowolonych ze swojego życia i poszukuje szczęścia zaniedbując to, co mają. Mówi się, że przyjaciół poznajemy w biedzie. Dla wszystkich cennych rzeczy w swoim życiu bądź przyjacielem zawsze - na dobre i na złe. Pielęgnuj związki, rozwijaj hobby, zwiedzaj nowe miejsca.

8. Nie żyj przeszłością.
Pogódź się z tym, że przeszłości nie można zmienić. Zmienić możesz tylko te rzeczy, które są tu i teraz. Ucz się na błędach popełnionych w przeszłości, ale nie koncentruj się na nich. Użyj tą energię na ulepszanie twojej przyszłości, pracując nad teraźniejszością.

9. Nie płyń pod prąd.
Nie marnuj czasu na narzekanie na rzeczy i zjawiska, na które nie masz wpływu - zła pogoda, leniwi politycy, nudny program w telewizji. Skup się na tym, co możesz zmienić i o czym możesz decydować - do kogo się uśmiechniesz, jaką książkę przeczytasz, którą drogą pójdziesz, jak głośno się będziesz śmiać.

10. Bądź skałą.
Jeżeli wiesz co jest dla ciebie ważne, w co wierzysz - nie wahaj się stawać za tym i bronić swoich racji.

Nie czekaj do jutra. Zacznij zmieniać swoje życie teraz.
Licencja: Creative Commons
5 Ocena