Day Trading jest jedną z metod inwestowania. Ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Przeczytaj i dowiedz się jak stać się skutecznym inwestorem jednosesyjnym

Data dodania: 2009-05-03

Wyświetleń: 3065

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Day Trading to świetny sposób, aby zarabiać dobre pieniądze, ale niekoniecznie jest to łatwy sposób. Jest to sztuka, która potrzebuje sporo czasu do opanowania.

W Day Tradingu można zarabiać kupując i sprzedając akcje/kontrakty/waluty w ciągu jednego dnia, a więc nie inwestując długoterminowo. Daje on ogromne możliwości dla zysku, ale naraża nas również na wielkie ryzyko. Znany jest przecież fakt, że większość inwestorów traci pieniądze zamiast zarabiać. Aby uniknąć strat i nie stać się jednym z przegrywających, musisz przyswoić sobie pewne cechy i poznać kilka ważnych wskazówe.

Oto 5 potężnych wskazówek, aby stać się skutecznym Day Traderem:

Znajdź system i trzymaj się go: to bardzo ważne, aby znaleźć swój "zestaw" zyskownych technik i udoskonalać je. Handlowanie bez planu nie różni się niczym od gier hazardowych i na pewno doprowadzi Cię do ruiny.

Należy pamiętać, że Day Trading jest jak zwykły dzień pracy: zarabianie pieniędzy w ten sposób nie jest darem i nie jest pasywnym źródłem dochodu. Powinieneś przejść odpowiednie szkolenia i udoskonalać skutecznośc swoich technik, jeśli jesteś naprawdę zdeterminowany, aby osiągać zyski.

Staraj się prowadzić dziennik swoich inwestycji, w ten sposób możesz zidentyfikować swoje błędy i unikniesz ich powtarzania.

Kontroluj swoje emocje: emocje, takie jak chciwość, strach i rozczarowanie mogą negatywnie wpłynąć na twoje inwestycje. Ludzie reagujący emocjonalne mają tendencję do popełniania błędów i rezygnacji pod presją. Spróbuj być spokojny i po prostu postępuj zgodnie z planem.

Ciągle się dokształcaj i znajdź swojego mentora. Dobry mentor może Cię nauczyć, jak zarządzać ryzykiem i poprawnie analizować trendy rynkowe.

W Day Tradingu straty są nieuniknione, ale potencjał zysku jest ogromny.

Wykorzystaj go.


Bartłomiej Łabęcki
Licencja: Creative Commons
0 Ocena