Malutki poradnik gdzie szukać sklepów internetowych i czym charakteryzują się wiarygodni sprzedawcy.

Data dodania: 2007-05-16

Wyświetleń: 12023

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pierwszy sklep internetowy w Polsce pojawił się w 1997 roku, jednak taki prawdziwy bum trwa od ok. trzech lat.
Dynamiczny rozwój handlu elektronicznego daje nam jako klientom szereg możliwości wyboru produktów praktycznie z każdej dziedziny. Możliwość kupienia prezentów , kwiatów dla ukochanej, swojego ulubionego kosmetyku, wymarzonego ciuszka etc. jest niesamowitym komfortem dla osób ceniących swój czas.

Zakupy przez Internet to super sprawa, ale w natłoku informacji jakie zawierają wyszukiwarki internetowe dość często zniechęcamy się szukając konkretnych ofert sprzedaży. Jest jednak ratunek dla takiej sytuacji np. : katalog sklepów zawierający ponad 1300 linków do sklepów internetowych ułożonych tematycznie.Jeśli wybraliśmy już sklep z przystępną dla nas ofertą zarówno jakościową jak i cenową zwróćmy uwagę na legalność prowadzenia takiego sklepu. Podstawami wiarygodności jest przede wszystkim informacja na stronie zawierająca : nazwę firmy, adres, organ rejestrowy i numer działalności. Nie mniej ważnym (prócz maila), jest kontakt ze sprzedawcą (numer telefonu , systemy czatowe, gg, tlen, skype), który w razie jakichkolwiek pytań jest dla nas niezbędny (ratunkiem).
Jeszcze jedną pomocną rzeczą (niestety mało firm to praktykuje), którą możemy zrobić by upewnić się że robimy zakupy w odpowiednim sklepie, jest znalezienie opinii na jego temat. Tutaj służą pomocą fora dyskusyjne sklepów i stworzone specjalnie do tego serwisy zawierające opinie klientów dotyczące produktów jak i systemu przebiegu sprzedaży.

Pamiętaj jeśli Masz jakiekolwiek wątpliwości co do zakupów, nie zastanawiaj się długo zmień sklep , na rynku internetowym nie brakuje profesjonalnych sprzedawców.
Licencja: Creative Commons
3 Ocena