Mike Sexton powiedział kiedyś słynne zdanie Cena pokera idzie w górę - dziś na Florydzie zaczyna to się sprawdzać. Niedawno przyjęto tam project ustawy, który podwyższył limit podbicia na Florydzie

Data dodania: 2007-05-15

Wyświetleń: 4728

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Niedawno przyjęto tam project ustawy, który podwyższył limit podbicia na Florydzie, a jeżeli tylko Gubernator Crist nie zawetuje go (co jest bardzo mało prawdopodobne), nowe prawo wejdzie w życie już 1. lipca 2007 roku.

Poker w internetowych i zwykłych kasynach na Florydzie był cały czas legalny, ale maksymalny limit podbić ustalono tam odgórnie na poziomie 2$ (więc w każdej rundzie można było przeprowadzić co najwyżej trzy podbicia). Oczekujące na akceptację prawo o kasynach podwyższyło ten limit do z 2$ do 5$. Nowe prawo pozwoli także grać w No-Limit Texas Hold'em, pod jednym warunkiem - wpisowe ma być mniejsze niż $100. Dokładnie jest także zdefiniowana prowizja w pokerze turniejowym, która pozwala na wpisowe (wraz z rebuyami) nie większe niż 10.krotna wielkość tego, co pokerzysta może potencjalnie wygrać w jednym rozdaniu.

Oprócz tego autorzy prawa chcą rozszerzyć godziny otwarcia card roomów do 24 godzin na dobę, ale godziny operowania zostały niestety utrzymane na starym poziomie (12 godzin na dobę).
Nowe prawo nie precyzuje natomiast limitu godzin otwarcia, co nie narzuca już na card roomy konieczności działania od południa do północy oraz pozwala card roomom oferującym obstawianie wzajemne działać w dowolnym dniu tygodnia (wcześniej mogły one działać tylko wtedy, gdy odbywały się określone turnieje). Zaskoczenie może budzić fakt, że w ustawa pominęła inne ogromne pole hazardu jakim są automaty wrzutowe. Nikogo nie zaskoczyło też to, że znacząco zwiększono opłaty licencyjne dla card roomów.

Nowe prawo zostawiło uchyloną furtkę dla gier no limit z wyższym wpisowym (zarówno turniejów jak i Cash games'ów). Podczas pierwszej lektury projektu ustawy o pokerze można założyć, że nastąpi eksplozja gier no Limit Hold'em 1$/2$, których maksymalne wpisowe wynosić będzie 100$. Po uważnym przeanalizowaniu zauważyć też można, że nowe prawo wyznacza tylko limit "wymaganego" wpisowego, lub narzuca minimalne wpisowe w grach No-Limit, natomiast nie mówi kompletnie nic o limicie maksymalnym w grach pokerowych. Ponieważ wpisowe turniejowe jest ściśle powiązane z tym, co jeden gracz może wygrać w jednym rozdaniu w grze typu no limit, pozwala to organizować turnieje z wyższym wpisowym.

Prawdopodobnie właściciele wszystkich Card Room'ów na Florydy analizują właśnie jakie nowe gry uruchomią po wejściu w życie nowego prawa. Po stronie limitu, spodziewać się można zalewu gier na stawkach 2$/4$, ale równie prawdopodobny jest wysyp gier na stawkach 1-5$ i 5$/5$. Natomiast po stronie no limit, do oferty card roomów natychmiast mają wejść gry 1$/2$.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena