HolidayCheck niezależny portal o tematyce turystycznej postanowił zapytać swoich międzynarodowych użytkowników o ich urlopowe plany. Na czterech platformach HolidayCheck, polskiej, francuskiej, włoskiej i hiszpańskiej zadano pytanie: Czy kryzys finansowy zmieni Twoje plany na wczasy 2009? Rezultaty mówią same za siebie.

Data dodania: 2009-04-06

Wyświetleń: 1853

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kryzysowy nastrój ogarnął nie tylko Polskę, ale również całą Europę. Co więcej sytuacja w krajach zachodnioeuropejskich przedstawia się zdecydowanie mniej optymistycznie niż w Polsce. Wśród mieszkańców Francji, Włoch oraz Hiszpanii kryzys wywołał wiele niepokoju. Nie szastają oni pieniędzmi, szukają oszczędności i ograniczają również wydatki na wakacyjne wyjazdy.

Polacy, spośród czterech przebadanych narodowości, są najbardziej pewni swoich planów. 64 proc. użytkowników polskiej platformy HolidayCheck oświadczyło, że nie zmieni swoich wakacyjnych decyzji i wyjedzie na wakacje w tym roku zgodnie ze swoimi zamierzeniami.

Jak przedstawia się sytuacja w wybranych krajach zachodnioeuropejskich?

Z przeprowadzonej ankiety wynika, iż największe obawy przed kryzysem mają Hiszpanie. Co czwarty Hiszpan gotowy jest zrezygnować ze swojego urlopu i regenerować siły w domowym zaciszu. 14 proc. wyjedzie na wakacje, ale w podróż bliżej miejsca zamieszkania. 11 proc. ograniczy liczbę wyjazdów i nie będzie tak często podróżować jak dotychczas, a 2 proc. zdecyduje się na krótszy wyjazd.

Włosi, podobnie jak Hiszpanie będą zdecydowanie mniej podróżować. 16 proc. zadeklarowało, iż ograniczy swoje wyjazdy, a aż 11 proc. szukać będzie oszczędności skracając długość pobytu. 9 proc. użytkowników włoskiej platformy HolidayCheck rozwiąże swoje kryzysowe problemy wyjeżdżając na urlop bliżej.

Francuzi potrzebują odpoczynku od kryzysu. Ku zaskoczeniu większość z nich nie zmieni swoich wakacyjnych planów. 56 proc. zadeklarowało, iż na wakacje pojedzie tak jak wcześniej zamierzali. Tylko 9 proc. oświadczyło, że całkowicie zrezygnuje z wyjazdu. Dokładnie taki sam procent osób oświadczył, iż ucieknie od kryzysu gdzieś bliżej. 15 proc. zaoszczędzi ograniczając ilość podróży, a 11 proc. skróci długość swojego pobytu.

www.holidaycheck.pl
Licencja: Creative Commons
0 Ocena