Korzystanie z największej w Polsce giełdy biznes ofert stało się całkowicie bezpłatne. Ta zmiana może zrewolucjonizować rynek tych ofert w naszym kraju.

Data dodania: 2009-04-01

Wyświetleń: 1834

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najstarsza w Polsce giełda biznes ofert prowadzona przez portal OPENKontakt.com powstała w 1999 roku. Obecnie można na niej skorzystać z ponad 7,7 mln ofert. Codziennie pojawia się tu ponad 8 tysięcy nowych ofert. Obecnie w polskim Internecie nie ma portalu, którego użytkownicy zamieszczaliby codziennie nawet porównywalną liczbę ofert biznesowych.

Jednak dotychczas za część usług giełdy trzeba było płacić. Narzędzia najbardziej skuteczne i korzystne dla firm, takie jak Złoty Pakiet Gwarantowany czy Hasło Pełnego Dostępu wymagały niewielkiej opłaty. Teraz to się zmieniło.

- Poszliśmy na rękę naszym stałym użytkownikom, którzy korzystali z tych opcji. Z początkiem tego miesiąca wszystkie nasze usługi stały się całkowicie bezpłatne - mówi Bartłomiej Niewiński, właściciel giełdy OPENKontakt.com. - Oczywiście mogą z tego korzystać także wszyscy nowi użytkownicy. Taki krok robimy jako pierwsi w kraju. Jestem przekonany, że wprowadzenie bezpłatnych usług zrewolucjonizuje rynek biznes ofert w Polsce.

Od początku działania giełda nie zmienia swojego podstawowego celu, którym jest pomoc firmom w poszerzaniu kontaktów biznesowych i rynków zbytu - zarówno w kraju, jak i za granicą. Giełda ma ponad 850 tysięcy zarejestrowanych użytkowników z całego świata. Tylko w ubiegłym roku zamieścili oni łącznie ponad 2,2 mln ofert.

Właścicielem giełdy jest firma BV Kontakty Międzynarodowe, jeden z liderów polskiego e-biznesu. Prowadzi ona takie portale, jak m.in. Biznes-Klasa.pl (serwis społecznościowy), Banner2Businnes (pierwszy bezpłatny system wymiany bannerów), Szu.pl (system hostingowy) czy Ibai.pl (szkolenia internetowe dla firm).

Sylwester Sacharczuk

Licencja: Creative Commons
2 Ocena