Wybór prezentu często bywa trudnym zadaniem. Sprawdź jak wybrać dobry prezent.

Data dodania: 2009-04-01

Wyświetleń: 4646

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Już za chwilę wpadniemy w szał przedświątecznych zakupów,a wśród nich znajdą się z pewnością prezenty dla najbliższych. I tu jak zwykle przyjdzie nam się głowić co wybrać, bo niby wybór jest wielki, ale dokonać go nie tak łatwo.

Jaki wybrać prezent?

Niech to będzie rzecz, która ucieszy i będzie się podobać. Nie musi to być wcale coś bardzo praktycznego. Lepiej sprawdzi się coś wyjątkowego, czego nie kupujemy sobie codziennie. Nie dawajmy niczego na siłę, tylko po to żeby spełnić obowiązek - taki prezent nie spełni swojego zadania.

Jaki powinien być dobry prezent?

- zgodny z gustem obdarowanego
- dostosowany do wieku i płci
- starannie zapakowany - to wyraz naszego szacunku
- dostosowany do możliwości finansowych - wcale nie trzeba się rujnować,żeby sprawić komuś radość
- wyjątkowy, magiczny.

Unikajmy kłopotliwych prezentów

Mimo, że zazwyczaj lubimy dostawać prezenty, to jednak zdarza się czasem, że wprawiają nas one w zakłopotanie. Do takich należy np. coś bardzo drogiego, zwłaszcza wtedy, kiedy obdarowany nie ma możliwości rewanżu. Bo tak to już jest, że dostając prezent czujemy się zobowiązani spłacić ten "dług", choć wcale nie powinniśmy. Umiejętność przyjmowania prezentów z radością, bez zakłopotania jest wyrazem poczucia własnej wartości.
Do kłopotliwych prezentów należą te, które zupełnie nie pasują do osoby, zwłaszcza jeśli należą do tych, które powinny być gdzieś wyeksponowane.

Prezent, który zawsze się sprawdza

Jest taki prezent, który zawsze się sprawdza i daje nam nieograniczone możliwości wyboru. Zawiera w sobie wszystkie cechy idealnego prezentu i może być naprawdę wyjątkowy, jeśli go odpowiednio dobierzemy. Inny będzie dla dziecka, inny dla kobiety w ciąży, jeszcze inny dla menagera. Książka, bo o niej mowa, ma tę zaletę, że możemy ją dopasować do każdej osoby, zwłaszcza jeśli znajdziemy się w miejscu, gdzie mamy do wyboru niemal 40 tysięcy tytułów!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena