Twoje nogi to przecież jeden z atrybutów kobiecości. Chcesz by były długie, smukłe i zdrowe. Chcesz się nimi pochwalić w ciepłe dni. Powiem nawet więcej, jako zadbana, młodo wyglądająca kobieta na pewno chcesz Twoją nienaganną sylwetką i pięknymi nogami wzbudzić zachwyt nie tylko mężczyzn.

Data dodania: 2009-03-25

Wyświetleń: 4309

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nawet do 35% osób w średnim i dojrzałym wieku zmaga się z dolegliwościami nóg spowodowanych niewydolnością żylną i nie podejmuje z tym związanych żadnych działań zapobiegawczych. Takie osoby zastanawiają się - Jak to jest, że niektórzy cieszą się gładkimi nogami kiedy inni widzą pod skórą sieć rozszerzonych naczyń i poskręcanych żył?


Musisz wiedzieć, że mięśnie twoich nóg odgrywają ważną rolę w powrotnym transporcie krwi żylnej w kierunku serca. Każdy krok powoduje ruchy mięśni, które uciskają sieć żył i powodują ich pracę. W mechanizmie zwrotnego transportu krwi oprócz pompy mięśniowej ważną rolę odgrywają zastawki żylne. Są to swego rodzaju naturalne zawory zwrotne w części wewnętrznej żył, które mogą otwierać się tylko w kierunku przepływu krwi do serca. Podczas, gdy mięśnie nie pracują zastawki żylne zamykają się tak, by krew pozostająca w żyłach nie napływała z powrotem do stóp pod wpływem siły grawitacji.


Gdy zastawki żylne nie domykają się, wtedy podczas stania lub siedzenia krew zalega w żyłach nóg. Na samym początku odczuwasz ciężkość i zmęczenie nóg, ponieważ w tkankach twoich nóg gromadzi się nadmiar wody, występują obrzęki i bóle. Kiedy nie podejmiesz działań profilaktycznych z czasem zaczniesz zauważać wybrzuszone, rozszerzone żyły. Im dłużej będzie trwał proces niewydolności żylnej nóg tym zmiany będą poważniejsze.


Jeśli okazuje się, że coraz częściej odczuwasz ciężkość nóg, twoje nogi wydają ci się grube, bolą i łatwiej się męczą, to są oznaki dla ciebie, że powinnaś pomyśleć o zabiegach drenażu limfatycznego. Najprawdopodobniej w twoich nogach występuje zaburzenie przepływu krwi żylnej i limfy. Mogą tworzyć się obrzęki i zastoje chłonki w której dodatkowo gromadzą się toksyny z przemiany materii.


Właśnie drenaż limfatyczny w kosmetyce estetycznej często stosowany jest w celu stymulacji tkanki podskórnej, przywrócenia prawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych oraz limfatycznych oraz ogólnego oczyszczania organizmu z toksyn. Drenaż limfatyczny połączony często z innymi zabiegami kosmetycznymi pomaga zwalczyć cellulit. Muszę Tobie powiedzieć, że zabiegi drenażu limfatycznego zdobywają także coraz większe uznanie i zainteresowanie wśród kobiet, jako metoda rewitalizacyjna po zabiegach liposukcji.


Przy pomocy drenażu limfatycznego można usunąć obrzęki, przyspieszyć wchłanianie siniaków i krwiaków po urazach. Tego typu zabiegi przeprowadzone w kilka tygodni po urodzeniu dziecka dają bardzo dobre rezultaty w poprawie kondycji nóg młodej mamy. Układ żylny podczas ciąży jest szczególnie obciążony, a zwiększony poziom hormonu progesteron przygotowuje organizm kobiety do porodu powodując rozluźnienie także tkanki łącznej nóg. Powiększona macica także w obrębie miednicy powoduje utrudniony przepływ krwi żylnej do serca.


Codziennie powinnaś dbać o swoje nogi dlatego:

· unikaj długiego stania i siedzenia (w domu, pracy, podróży samochodem, samolotem),
· zażywaj dużo ruchu i uprawiaj sport,
· unoś nogi ku górze jak tylko masz taką okazję,
· jeśli masz słabe żyły, co może być efektem dziedzicznym, unikaj zbyt gorących kąpieli, opalania się na słońcu i w solarium, a także nie korzystaj z sauny,
· musisz z dużą ostrożnością korzystać z terapii hormonalnych w tym z tabletek antykoncepcyjnych,
· nie noś często butów na wysokim obcasie i obcisłych spodni,
· podczas kąpieli polewaj nogi zimną wodą,
· zadbaj o prawidłową wagę.


Kilkunastominutowy, spokojny, łagodny w odczuciach drenaż limfatyczny może dodatkowo wpłynąć na twoją relaksację i odprężenie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena