Problemy natury emocjonalnej są bardzo popularne. Wielu ludzi boryka się z problemami z większym bądź mniejszym powodzeniem. Podporą może okazać się najbliższa rodzina oraz otoczenie, przyjaciele, do których ma się zaufanie.

Data dodania: 2013-02-21

Wyświetleń: 1770

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Takim ludziom bez problemu można powierzyć swoje troski i myśli. Jeżeli ktoś jest z natury otwarty i przyjaźnie nastawiony do ludzi i świata, to taka pomoc może okazać się wystarczająca. Ludzie są jednak różni, są i tacy, którzy nie lubią dzielić się z nikim swoimi troskami, są zamknięci w sobie. To najczęściej tacy ludzie wybierają pomoc psychologiczną. Czasami jest łatwiej opowiedzieć o problemach komuś obcemu niż swoim najbliższym.

Psycholog to człowiek, którego zadaniem jest pomaganie ludziom, którzy nie radzą sobie ze swoimi problemami różnego rodzaju. Psycholog to wykwalifikowany człowiek, który doskonale zna tajniki ludzkiego umysłu i mechanizmy, jakie nim rządzą. Gabinet psychologiczny jest miejscem, gdzie można przyjść i uzyskać fachową pomoc. Można liczyć na całkowitą anonimowość, bowiem żaden terapeuta nie ma prawa wyjawić, o czym się rozmawia na sesjach.

Psycholog to otwarta osoba, która nie ma żadnych uprzedzeń, jest wyrozumiała i taktowna. Cechuje ją opanowanie oraz otwartość umysłu. Jest w stanie zaradzić większości problemów, pozwala ludziom na dokładne poznanie siebie poprzez zwykłą rozmowę. Sesja psychologiczna odbywa się w przyjemnych warunkach, zbliżonych do tych domowych. Każdy ma poczuć się ważny u psychologa oraz uważnie wysłuchany, nigdy zignorowany. Terapeuci mogą pełnić rolę przyjaciół, który się zwierza i ufa, bowiem pierwszym czynnikiem, jaki musi zaistnieć, aby terapia okazała się skuteczna, jest właśnie zaufanie i otwartość umysłu. Tylko w taki sposób psycholog może spełnić właściwie swoje zadanie. Na siłę nie da się zrobić nic.

Psycholog to poważna instytucja nastawiona na niesienie pomocy. Ludzie, którzy trudnią się tym fachem, muszą spełniać odpowiednie kryteria zawodowe. Nie każdy może zostać psychologiem. W pracy tej najważniejsza jest szczerość i niekonfliktowość. Trzeba umieć dostrzec potrzeby innych, wykazać się merytoryczną wiedzą, którą z powodzeniem można zastosować w praktyce. Trzeba dostrzec w człowieku człowieka, osobę cierpiącą, której należy pomóc i to jak najszybciej. Pomoc taka nie odbywa się tylko w jednym, konkretnym momencie, najczęściej pacjenci czują się na tyle dobrze i komfortowo, że kontynuują terapię dłużej, rozwiązując tym samym dawne zaszłości.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena