W przejawie swej kreatywności potrafi całe stepy ogarnąć pożarem, a w niebo wysłać słupy ognia. Tworzą się one w szczególności, gdy dodatkowo miejsce jest nękane tornadem. Widok jest przerażający, stworzony przez ruchliwe strumienie powietrza, tworzące się zawirowania. Ogień potrafi przekroczyć kilkadziesiąt metrów i pędzi z prędkością nawet do 160 km na godzinę. Potrafi zabić nawet dziesiątki tysięcy ludzi.
Kolejnym ciekawym zjawiskiem są opady żab, płazy lecą wprost z nieba. Wyniesione na wyżyny przez tornado, pod wpływem siły ciążenia opadają z powrotem na ziemię. Tornada porywają nie tylko żaby, bo odnotowano nawet opady meduz czy nawet niebezpiecznych żmij.
Następnym zadziwiającym zjawiskiem jest dla nas grad. Spotkał się z nim raczej każdy, ale kule gradowe nie wszyscy widzieli w wadze prawie kilograma. W Indiach bryłki wielkości grejpfruta pozbawiły życia prawie 300 osób podczas jednego z gradobić.
Symbol nadziei stanowi tęcza. Powstaje ona przy załamaniu światła słonecznego w kroplach wody. Znane i cieszące nas to zjawisko potrafi zaskoczyć w odwróconej formie. Choć to nie aż tak powszechne zjawisko, obserwować można również z radością.
Ha! A chmury o twarzy ufoludka?! To chmura soczewkowa przypominająca latający talerz, pozostająca nad Ziemią w bezruchu. Chmury tego rodzaju przybierają różne kształty i dość ciekawe kolory.
Wysoko nad powierzchnią kuli ziemskiej w stratosferze możemy również zaobserwować niezwykłe zjawisko chmur mieniących się przed wieczorem wszelkimi barwami tęczy.
A jednym z najbardziej znanych zjawisk jest piorun kulisty, choć natura nie potrafi wytłumaczyć powodów jego powstania. Różnej wielkości, rozmaitych barw, żyjące od paru sekund po kilka minut.