Dłonie to bardzo wrażliwa część ciała, narażona na działanie czynników takich jak wiatr, mróz, promienie słoneczne czy detergenty. Należy zadbać o nie, gdyż jedynie właściwa pielęgnacja sprawi, że będą one wyglądały olśniewająco. Oto porady jak o nie dbać!

Data dodania: 2009-03-11

Wyświetleń: 4158

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dłonie to bardzo wrażliwa część ciała, narażona na działanie czynników takich jak wiatr, mróz, promienie słoneczne czy detergenty. Należy zadbać o nie, gdyż jedynie właściwa pielęgnacja sprawi, że będą one wyglądały olśniewająco.

1. noś rękawiczki: czy to wychodząc na zewnątrz przy minusowych temperaturach, czy też zmywając naczynia. Skóra dłoni jest podatna na alergie i podrażnienia, a detergenty dodatkowo ją wysuszają. Warto też używać bawełnianych, cienkich rękawiczek- zwłaszcza na noc, po wklepaniu kremu w skórę dłoni.

2. zawsze dokładnie susz ręce: nie można dopuścić do pierzchnięcia dłoni, należy je myć w letniej wodzie i dokładnie osuszać ręcznikiem. Pamiętaj, żeby nigdy nie wychodzić z wilgotnymi rękami.

3. po każdym myciu nałóż na dłonie krem: najlepsze kremy do rąk i paznokci zawierają glicerynę, kolagen, alantolinę oraz witaminy A, C i E. W dzień używaj kremów nawilżających, a na noc o bardziej tłustej konsystencji. Przy nakładaniu kremu możesz zrobić kilkuminutowy masaż dłoni, by poprawić krążenie.

4. nie dopuszczaj do przemrożenia dłoni: jeśli już się to zdarzy, trzeba stopniowo rozgrzewać dłonie. Nie wolno wkładać rąk do gorącej wody! Najpierw trzeba delikatnie rozetrzeć dłonie, później włożyć do letniej wody, następnie osuszyć i nałożyć krem lub specjalną maseczkę odżywczą.

5. warto wybrać się do kosmetyczki na zabieg parafinowy: dzięki niemu skóra staje się gładka i miękka, a także elastyczna. Ciepło parafiny rozgrzewa i rozluźnia mięśnie. Na rynku dostępne są również kosmetyki nadające się do domowych zabiegów parafinowych- kremy, olejki, rękawiczki.


Warto od czasu do czasu rozpieścić swoje dłonie- na pewno odwdzięczą się nam swoim pięknym i zdrowym wyglądem. Pamiętajmy, że dłonie to wizytówka kobiety!
Licencja: Creative Commons