Przywitaj wiosnę- zmień złe nawyki, odkurz rower i wyjdź szczęściu naprzeciw. Najwyższa pora by zacząć budzić się do życia po zimowej nostalgii...

Data dodania: 2009-03-03

Wyświetleń: 3019

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wiosna to czas, kiedy wszystko wydaje się nam piękniejsze. Pierwsze dni marca, topniejący śnieg, pojawiające się z wolna promienie słońca budzą nas do nowego życia. Zaczynamy spoglądać na świat bardziej optymistycznie, coraz więcej rzeczy zaczyna nas cieszyć. Jesteśmy pełni zapału, wigoru, wszystko co nas otacza wydaje się wręcz cudowne.

Cieszymy się, że wreszcie odeszła zima, że skończył się ten szary i ponury czas, który powodował u nas kiepski nastrój czy wręcz stany depresyjne.
Wiosną budzimy się do życia, podobnie jak budzą się zwierzęta i rośliny. Pragniemy coś zmienić na lepsze. Chcemy, by w naszym życiu nastąpiła jakaś radykalna zmiana, podobnie jak zmienia się nasze otoczenie.

Powstaje więc pytanie, co możemy zmodyfikować w naszym życiu... Niektórzy postanawiają zmienić swój wygląd, dlatego też wybierają się na zakupy, do salonów piękności czy SPA. Inni poszukują nowych znajomości albo postanawiają wreszcie znaleźć wymarzonego partnera, bo przecież jak śpiewał Andrzej Dąbrowski „Do zakochania jeden krok, jeden jedyny krok nic więcej...”


Zakochanie to nadzwyczajny stan, który charakteryzuje niezwykle silny związek emocjonalny z drugą osobą. Zakochanie wiąże się nie tylko z potrzebami emocjonalnymi i potrzebą bezpieczeństwa, ale także z fascynacją osobą drugiej płci, z pragnieniem, by ją poznać i zrozumieć, z określonymi potrzebami seksualnymi, a także z marzeniami o założeniu własnej rodziny. Zakochany człowiek często nie myśli całkowicie racjonalnie, najważniejsze jest dla niego stałe przebywanie z tą „jedyną” i wyjątkową osobą, bez której trudno sobie wyobrazić dalsze życie.


Zakochanie ma wiele wspólnego z pierwszym wrażeniem, równie często bywa mylące. Pierwsze wrażenie to wizja nowopoznanej osoby, która rodzi się w naszym umyśle i wynika z określonej reakcji emocjonalnej. Mechanizm pierwszego wrażenia pokazuje, że nie zawsze myślimy logicznie. Jak wskazują badania najpierw rodzi się emocjonalna reakcja ( a więc myślisz o nowopoznanej osobie: podoba mi się bądź nie podoba mi się), a dopiero później umysł dobiera do tego wrażenia odpowiednie argumenty. Dlatego pierwsze wrażenie – czyli szybka odpowiedź nie do końca uświadamianego “mózgu emocjonalnego” jest tak ważna.


Niejednokrotnie zwracano już uwagę na uderzające podobieństwo między objawami zaburzeń obsesyjno - kompulsywnych (typowymi dla nałogowych hazardzistów, pracoholików, notorycznych złodziei i nieuleczalnych mitomanów, czyli osób z zaburzoną równowagą psychiczną) a zachowaniem osób świeżo zakochanych. José Ortega y Gasset w swoich Szkicach o miłości uznał zakochanie za “przejściowy imbecylizm i psychiczną anginę“. Diagnoza ta oczywiście jest zbyt radykalna, ale powinna wrócić naszą uwagę na istotę tego jakże istotnego dla każdego człowieka zagadnienia.


Wydaje się, że nie może być nic prostszego, niż zakochać się na wiosnę. Pozostaje tylko jeden, ale jakże istotny szczegół: gdzie możesz spotkać osobę, którą obdarzysz swoim uczuciem? Jest oczywiście wiele możliwości...


Może twoi znajomi czy przyjaciele zaaranżują spotkanie, na którym spotkasz osobę, na którą czekałeś całe życie? A może zdarzy się coś nieoczekiwanego, kiedy będziesz czekać na dworcu lub przystanku albo kiedy pójdziesz samotnie do kina, na koncert czy do teatru? A może wpadniesz na kogoś wyjątkowego i fascynującego zupełnym przypadkiem na ulicy czy w autobusie? A może nie warto czekać na księcia na białym koniu czy złotowłosą księżniczkę... Miłości czasem trzeba pomóc, warto pomóc szczęściu, a nie tylko biernie czekać na gwiazdkę z nieba...


We współczesnym świecie Internet jest bardzo popularnym miejscem poznawania się ludzi. Internet to narzędzie świadczenia różnorodnych usług, coraz więcej ludzi uważa, że ma coraz mniej czasu i okazji, aby znaleźć odpowiadającego ich wymaganiom partnera życiowego. Dlatego też coraz powszechniejsze stają się rozmaite portale dla samotnych czy singli, internetowe serwisy partnerskie i randkowe, a także biura matrymonialne.W zależności od serwisu internetowego partnerzy dobierani są na podstawie różnorodnych kryteriów: ze względu na podobieństwo charakterologiczne, analogię zainteresowań, na podstawie testów psychologicznych czy też na podstawie portretów astrologicznych. Dla ludzi nieśmiałych Internet jest doskonałą szansą, by przezwyciężyć brak pewności siebie czy pokonać własne kompleksy. Często zagadnięcie kogoś w sieci wydaje się dużo łatwiejsze niż rozmowa face tu face.


Poszukiwanie partnera przez Internet czy za pośrednictwem biura matrymonialnego uważano kiedyś za ostatnią deskę ratunku dla osób samotnych. Dzisiaj stało się nie tylko czyś powszechnym i normalnym, bo taki sposób gwarantuje dyskrecję i anonimowość. Internet to mimo wszystko tylko narzędzie, sposób na poznanie kogoś, kto być może Cię zafascynuje.


Tak naprawdę wybór sposobu szukania miłości zależy tylko od Ciebie. Pamiętaj, że miłość to cud, który zawsze może się zdarzyć... Zatem... bądź przygotowany, bo może właśnie wiosną się zakochasz!!!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena