Przeglądam właśnie nasze polskie strony z artykułami do przedruku Artykularnia.pl i Artelis.pl całkiem tam ładnie urósł dział Dom i Ogród… - wykorzystam to Zarobię coś na programach partnerskich z budowaniem związanych.

Data dodania: 2007-05-07

Wyświetleń: 9798

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zarobię coś na sprzedaży projektów z programu partnerskiego TwojProjekt.pl (dostępnego w ProParterze).

Robię stronkę o budowaniu domów
- Czy ja się znam na budowaniu domów?
- Pojęcia o domach nie mam lecz kompletnie mi to nie przeszkadza. Jestem tylko marketerem, firma przychodzi do mnie tak jak do agencji reklamowej. Chce coś sprzedać, a nie wie jak, więc jej pomagam. A jak osiągnę sukces będą zyski.Temat mojej strony?

Jak się domyśliłem stron o projektowaniu, budowaniu domów dużo już w internecie siedzi… szukam więc swojej małej niszy.

W tym celu wchodzę na stronę Google Adwords KeywordToolExternal, a tam najpierw wpisałem hasło budowa domów wyskoczyło mi wiele różnych fraz związanych z tą tematyką.

Wpisuję teraz w Google po kolei te hasła i szukam tego na które jest najmniej wyników wprost pasujących do danej frazy. Muszę powiedzieć, ze całkiem dużo stron z tej tematyki w internecie już jest… ale jest też kilka haseł wolnych jak choćby np: budowa domu koszty, budowa taniego domu, budowanie domów - (ach ten polski język i odmiana słów), ile kosztuje budowa domu itd.

Wpisałem jeszcze do tych statystyk inne podobne hasła… znajdując między innymi takie hasła z niewielką ilością dokładnie “frazowo” odpowiadających im stron jak: plany domu, projekt domów, katalog domów, ciekawe projekty domów, najciekawsze projekty domów, nowe projekty domów, nowoczesne projekty domów, projekt domu jednorodzinnego, projekty domów białystok, projekty domów bliźniaczych, projekty domów dwurodzinnych, projekty domów kosztorys, projekty domów podpiwniczonych, projekty domów z basenem, projekty domów z garażem, projekty domów z piwnicą, projekty domów z poddaszem użytkowym, typowe projekty domów…


Dużo tego

No niby miało być wiele stron o budowaniu domów… a i tak znalazłem coś dla siebie do wykorzystania kilka z tych haseł wykorzystam.

Aha przy okazji szukania tych haseł, zajrzałem różne strony w tej tematyce i co nieco o domach się już nauczyłem, by mieć jakiekolwiek pojęcie.


Zakładam stronę

Na nazwę mojej strony wybrałem, takie najbardziej uniwersalne z tych znalezionych nisz, a więc: plany domów. Zrobiłem też nową subdomenę na posiadanym już koncie hostingowym plany-domow.ministrona.pl (rzecz jasna dla oszczędności kosztów, by nie kupować kolejnej domeny i kolejnego hostingu).

Teraz na szybko czas na jakąś prostą stronę www, mam do wyboru zrobić samemu lub skorzystać z jakiegoś gotowego szablonu. Wybrałem druga opcję, wpisałem w goglach “free templates architecture”, tym samym znalazłem kilka ciekawych pozycji

Skorzystam z serwisu www.freewebsitetemplates.com odpowiada mi to co napisali w terms of use (mogę używać jak chcę - nawet modyfikować, nawet linka do siebie zwrotnego nie chcą, ale i tak umieszczę w ramach podziękowań ).

Przypadły mi do tematyki te projekty:
1. http://www.freewebsitetemplates.com/preview/architecture2
2. http://www.freewebsitetemplates.com/preview/template22/
3. http://www.freewebsitetemplates.com/preview/architecture/

Wybrałem ten trzeci ściągam go i oglądam co jest grane. Jak widać wszystko super pocięte jak trzeba - nic teraz nie pozostało tylko tylko zapełnić swoją treścią.

Zamiana na php

Zamieniłem jeszcze tylko szablon na plik php i podzieliłem jego zwartość na menu górne, boczne, stopkę itd. tak by później łatwiej było wprowadzać zmiany.

Inaczej rzecz biorąc wrzucam pewne elementy, które później potencjalnie będę chciał zmieniać jednocześnie na każdej podstronie do osobnych plików.

Zamiana na php w tym wypadku ma za zadanie tylko i wyłącznie późniejsze ułatwienie edycji. Rzecz jasna można sobie bez tej zamiany poradzić.

Jeszcze jedno zmieniłem. Nie podoba mi się rozszerzenie .php - dla wyszukiwarek takich jak google, sugeruje ono, że jest to strona ze zmienną zawartością (może to negatywnie wpływać na jej pozycje). Dodałem więc do katalogu głównego taki plik: htaccess.zip

nazwa: .htaccess

zawartość pliku:
RewriteEngine On
Options +FollowSymlinks
RewriteRule ^(.+).html$ $1.php L


Więcej o działaniu plików .htaccess znajdziesz tutaj.

Dzięki temu niewielkiemu zabiegowi, mogę teraz linkować moją stronę i podstrony używając rozszerzenia .html mimo, że pliki w rzeczywistości mają rozszerzenie .php.


Czas na zawartość strony

Teraz cała sztuka polega na tym, aby odpowiednio zapełnić całą stronę, różnymi treściami tematycznie związanymi z domami. To co mogę modyfikuję, tak by podkreślić co ważniejsze dla wyszukiwarek hasła znacznikami i , .

Inaczej mówiąc, tworząc treści nieustannie korzystam z KeywordToolExternal.

W ramach dodatkowych treści na stronę wykorzystuję to co znajdę na stronie TwójProjekt.pl w serwisach artykularnia.pl i Artelis.pl. Jak i w innych tematycznie powiązanych programach partnerskich, przykładowo www.doradca-kredytowy.pl (to co mogę kopiuję, to czego nie mogę nie kopiuję - najpierw czytam - uczę się, a potem próbuje coś napisać swoimi słowami).

Ważne: pamiętam, by na każdej podstronie serwisu zmieniać parametry title, description i keywords.

Treści dodatkowo zdobię ilustracjami z sxc.hu - rzecz jasna tylko tymi, których licencja na to pozwala.


Podstrona: Wystrój wnętrz domu

Tutaj umieściłem reklamę e-booka z programu partnerskiego ZłotychMyśli (pod żadnym pozorem nie ograniczam się nigdy do jednego programu partnerskiego) - pisałem o tym w artykule Portfel – nie tylko inwestycyjny tematycznie związanego z budownictwem: Remont w praktyce: malowanie.

Teoretycznie mogłem skopiować gotową ofertę reklamą z tej strony - nie zrobiłem tego jednakże, bo nijak mi tematycznie nie podchodziła pod budowanie domów. Dlatego też napisałem coś od siebie, pogrubiając co ważniejsze dla wyszukiwarek słowa.

Aha, skopiowałem z oryginalnej strony ofertowej tą wyliczankę od pauzy, wprowadzając rzecz jasna małą marketingowo ważną zmianę:

Zamiast:
Jak malować na drewnie, metalu, ceramice, szkle i tkaninach?

Umieściłem:
- Jak wykonać malowanie na drewnie?
- Jak wykonać malowanie na szkle?
- Jak wykonać malowanie na ceramice?
- Jak wykonać malowanie na tkaninach?

Niby taka niewielka zmiana… lecz bardzo zyskowna w praktyce. Sprawdziłem więcej ludzi pyta google o malowanie na szkle, niż o to jak malować na szkle.


Podstrona: Dom porady

Ta podstrona ma być poświęcona przedrukowanym artykułom - tylko dlaczego nie nazwałem jej zwyczajnie “artykuły”?

Odpowiedź jest prosta: mało kto będzie szukał w internecie hasła “budownictwo artykuły” czy też “dom artykuły”, jak już coś będzie szukać “artykuły budowlane” - lecz wątpię by wpisując to hasło ktoś szukał treści do czytania…

Natomiast hasła “dom porady” jak i “porady budowlane”, są dosyć popularne, dlatego też tak tą podstronę nazwałem

Wracając do zawartości tej strony, umieściłem tu spis artykułów dostępnych w serwisie, lecz uwaga - nie umieściłem samych linków. Umieściłem linki i “zajawki artykułów” - wyszukiwarki nie lubią zwykłych spisów linków, dlatego lepiej umieszczać pomiędzy linkami jakąś porcję tekstu.

Jako że tych artykułów jest trochę podzieliłem je na kategorie - będzie więcej podstron, głębsza struktura strony - co może być pomocne w pozycjonowaniu. Nazwy kategorii wybrane oczywiście przy pomocy tego narzędzia.

Dodatkowo do każdego artykułu z osobna szukam przy jego pomocy odpowiedniej nazwy (popularnego hasła tematycznie związanego z artykułem) - która wyświetla się w znaczniku H1 w lewym rogu. Każdy artykuł opatrzam oczywiście osobnymi parametrami title, keywords i description - a w samej treści pogrubiam co poniektóre popularniejsze słowa.


Podstrona: Hipoteka

Tą podstronę poświęciłem na program partnerski doradca-kredytowy.pl (możesz zarejestrować się w ProParterze). Jak budujemy dom to trzeba mieć na niego pieniądze

Napisałem tu kilka słów o kredytach - pogrubiając rzecz jasna co ważniejsze. Dodałem też dwie podstrony hipoteka i kredyt hipoteczny. Materiał na te strony wziąłem z Polskiej WikiPedi (można korzystać podając link do źródła - więcej informacji na ten temat tutaj).

Dodałem też podstronę Kredyt hipoteczny kalkulator, gdzie ładnie rozpisałem to co znajduje się na stronie doradca-kredytowy.pl. Tutaj oczywiście niewiele świadomy internauta zaraz przeniesie się na strony Centrum Doradztwa z moim linkiem partnerskim.

Na każdej z tych podstron zachęciłem internautę do przelania na moje konto 10 zł ;). Umieściłem taką niewinną rzucającą się w oczy zachętę do wypełnienia formularza kontaktowego w tym programie partnerskim (za co płaca 10 zł).

“Zobacz także:” - ot taki mały myk marketingowy zastosowałem - na tej stronie na dole. Niby niewinny początek artykułu, ale jakby ktoś zdecydował się rzeczywiście “zobaczyć to także” - przeniesie się także na strony objęte programem partnerskim, aplikując mój plik cookies.


Strona Główna: Plany Domów

Pewnie zastanawiasz się, dlaczego w takiej kolejności… Najpierw podstrony, a teraz strona główna plany domów.

Sprawa jest prosta, przed rozpoczęciem budowania strony o budowaniu domów nie wiedziałem wiele - teraz po przeczytaniu kilkunastu artykułów, odwiedzeniu serwisów konkurencyjnych. Coś już wiem, akurat w tym wypadku nie na wiele mi się to przydało, ale w innych przypadkach dobrze jest najpierw dobrze rozeznać się w temacie.

Wracając do tej strony głównej, wypada tu napisać jakiś ładny tekst sprzedażowy - aby sprzedać jakiś projekt

Zajrzałem więc jeszcze raz na stronę TwojProjekt.pl, by zobaczyć co tam oferują itd.

Następnie napisałem coś od siebie podkreślając przede wszystkim korzyści jakie znalazłem na tej stronie, używając oczywiście pogrubionych słów kluczowych…

Jeśli w tym wypadku brak Ci weny twórczej proponuję otwórz inne strony www, gazetę, okładki książek - poszukaj także miejsc gdzie próbują człowieka namówić do kupna czegoś. Przeczytaj kilka takich tekstów - wypisując te zdania, te frazy, które wg Ciebie były najbardziej przekonujące do skorzystania z oferty. Następnie tekst trzeba zgrabnie zebrać w jedną całość, dopisać coś od siebie i gotowe

WAŻNE: - pamiętaj w tym wypadku o podkreślaniu korzyści dla klienta!Boczne menu:

Pozostało mi jeszcze boczne menu do zagospodarowania

Zrobiłem tam użytek z wyszukiwarki projektów, w połączeniu z wcześniej znalezionymi przy pomocy google niszowych fraz kluczowych.


I to by było na tyle...

Jeszcze tylko małe pozycjonowanie strony, ale o tym kiedy indziej. Tymczasowo zdobyłem linki do strony w postaci tego wpisu na blogu. Jak i w serwisie artelis.pl, gdzie podawałem adresy stron na jakich chcę umieścić przedrukowywany artykuł.

PS: Czy coś na tej stronie zarobię? - nie wiem dam znać Dotychczas na podobnych projektach zarabiałem, wiem za to co innego znacznie ważniejszego. Wiem że, nigdy nie dowiem się czy na stronie zarobię - dopóki tej strony nie zrobię.

Licencja: Creative Commons
4 Ocena