Czy wiesz kiedy powstało pierwsze biuro matrymonialne? Czy znasz nazwisko jego założyciela lub założycielki? A może znasz odpowiedź na pytanie – dlaczego powstało pierwsze biuro matrymonialne?

Data dodania: 2009-02-12

Wyświetleń: 2654

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najłatwiej chyba jest odpowiedzieć na ostatnie pytanie. Biura matrymonialne powstawały i ciągle powstają, bo ludzie stale szukają towarzystwa, partnera, miłości, bratniej duszy, drugiej połówki... Człowiek nie jest istotą stworzoną do życia w pojedynkę, samotność nie jest wpisana w jego istnienie, dlatego też stara się z nią walczyć. Czasem wydaje Ci się, że ta walka z samotnością przypomina wręcz desperację, ale może nie wiesz wszystkiego...


Kiedyś biura matrymonialne kojarzyły się przede wszystkim z miejscami spotkań dla emerytów bądź ludzi owdowiałych, którzy nie chcieli spędzać swojej starości albo jak mówią inni ,,drugiej młodości” w pustym domu czy mieszkaniu, tylko z kotem lub psem. Z usług biur matrymonialnych korzystali również samotni, których otoczenie nazywało nieco złośliwie starymi pannami lub starymi kawalerami.


Niegdyś zapisanie się do biura matrymonialnego było swoistą tajemnicą poliszynela, ludzi samotnych potrzebujących pomocy w szukaniu życiowego partnera uważano za nieudaczników bądź traktowano ich z przymrużeniem oka. Już sama wizyta w biurze matrymonialnym zdawała się być czymś wstydliwym, co należy ukryć i zachować tylko dla siebie. Zresztą wszystkie tradycyjne biura matrymonialne, gdzie każdy z klientów posiadał swoją teczkę ze zdjęciem, nie gwarantowały pełnej dyskrecji i anonimowości. Zawsze mogło się zdarzyć, że akurat przez przypadek spotkało się kogoś znajomego, czy to w samym biurze czy w jego okolicy.


Jednak współczesny świat daje nam wiele możliwości i otwiera przed nami drzwi do coraz to nowych doświadczeń. Teraz ludzie samotni nie muszą już się wstydzić swoich uczuć, bo zmienił się nasz sposób oceniania innych. Dzisiaj mamy do czynienia z singlami, ludźmi wolnymi z wyboru lub takimi, za których los sam zdecydował.

Określenie singiel czy singielka brzmi znacznie lepiej niż stary kawaler, stara panna czy samotnik. Ale przede wszystkim nie kojarzy się z życiowymi nieudacznikami, lecz... z sukcesami. Single mogą bowiem postawić na karierę, mają czas na rozwijanie swoich zainteresowań. Są otwarci na nowe znajomości i nic ani nikt nie ogranicza ich swobody. Większość singli nie łoży na utrzymanie rodziny, może więc sobie pozwolić na egzotyczne wakacje, odjazdowe ciuchy...


Tak jak zmieniło się nasze podejście do ludzi żyjących w pojedynkę, tak też zmienił się nasz stosunek do biur matrymonialnych. Powszechne jest przekonanie, że korzystanie z usług biura matrymonialnego nie jest żadną ujmą, jest to po prostu kolejny typ usługi, za którą płacimy. A skoro płacimy, to i wymagamy profesjonalnej obsługi. Można zaobserwować, że coraz więcej ludzi wykształconych, zajmujących wysokie stanowiska i bardzo dobrze zarabiających, korzysta z usług biur matrymonialnych, bo wierzy w ich dyskrecję i profesjonalizm. Nie ocenia się już biur matrymonialnych przez pryzmat dawnych stereotypów, współcześni ludzie skupiają się na swoim życiu i nie zwracają tak wielkiej uwagi na opinię innych.


Powstaje coraz więcej nowoczesnych biur matrymonialnych, które działają tylko przez Internet. Gwarantują tym samym pełną dyskrecję swoim klientom, dbają o ich komfort, a jednocześnie dzięki takiej formie kontaktu szanują ich czas. Jednocześnie, by spełnić wszystkie wymagania swoich klientów, opracowują specjalne strategie czy metody doboru partnerskiego. Coraz częściej biura matrymonialne współpracują z psychologami, socjologami czy specjalistami od komunikacji interpersonalnej. Już dawno do lamusa odeszły biura matrymonialne, gdzie dobór partnerski odbywał się tylko na podstawie wypełnionej ankiety i zdjęcia.


Pojawiają się również na rynku biura matrymonialne, które oferują swoje usługi konkretnej grupie odbiorców. I tak możemy znaleźć w sieci serwisy matrymonialne kierowane do konkretnej grupy wyznaniowej czy zawodowej. Ale można też znaleźć biura matrymonialne bardziej niekonwencjonalne i nietypowe, korzystające z pomocy astrologów, numerologów, grafologów czy nawet trenerów Nieinwazyjnej Analizy Osobowości. Fenomen tego typu biur matrymonialnych polega na tym, że coraz więcej ludzi wykształconych ma świadomość tego, że nie wszystko w naszym życiu można wytłumaczyć racjonalnie, że są sprawy, które wymykają się logice. Dlatego też coraz więcej osób wierzy w związek miłości z astrologią, numerologią czy feng-shui.


Bardzo prężnie rozwija się rynek usług matrymonialnych świadczonych przez Internet, co świadczy o sporym zainteresowaniu tego typu usługami. Nowoczesne biura matrymonialne, wykorzystujące nowinki technologiczne i korzystające z pomocy rozmaitych specjalistów, ciągle będą przyciągały nowych klientów. Bo pomimo tego, że świat ciągle się zmienia, jedno pozostaje niezmienne – ludzie wierzą w magię miłości.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena