Według ankiety przeprowadzonej na serwisie psy.elk.pl rośnie popularność internetowych serwisów ogłoszeniowych w tematyce psów. Użytkownicy coraz częściej poszukują psów w internecie i coraz częściej dokonują transakcji kupując psa z ogłoszeń znalezionych w internecie.

Data dodania: 2009-01-19

Wyświetleń: 2467

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na pytanie "gdzie kupiłeś / kupiłaś psa" 41% użytkowników odpowiedziało, że z ogłoszeń psów w internecie (serwisów typu kupię / sprzedam psa). 26% kupiło psa na giełdzie psów, 25% z ogłoszenia znalezionego w prasie. Co ciekawe, aż 16% ankietowanych odpowiedziało, że psa kupili od znajomych, czy znajomej hodowli psów.

Podobna ankieta na temat sprzedaży psów została przeprowadzona też rok temu. Wtedy przy zakupie psów z ogłoszeń w internecie skorzystało 35%. Wynika z tego, że ogłoszenia sprzedaży psów w internecie są coraz popularniejsze – o 6 punktów procentowych bardziej niż rok temu.

A jakie rasy psów są najpopularniejsze wśród ogłoszeń internetowych? Po sprawdzeniu popularnych serwisów ogłoszeniowych sprzedaży psów dochodzimy do wniosku, że najpopularniejsze rasy to yorki. Liczba ogłoszeń psów tej rasy wyraźnie przeważa inne. Kolejne popularne to ogłoszenia typu "sprzedam labrador retrievera" oraz "sprzedam beagle". Co ciekawe amstaffy – rasa, która wydaje się być najpopularniejsza na serwisach społecznościowych jest dopiero na piątym miejscu wśród ogłoszeń sprzedaży psów.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena