Podkład to kosmetyk bez którego wykonanie perfekcyjnego makijażu jest niemożliwe. Wyrównuje koloryt skóry, zakrywa niedoskonałości i sprawia że cera wygląda świeżo. W poniższym artykule kilka przydatnych ciekawostek oraz trików wizażystów.

Data dodania: 2009-01-15

Wyświetleń: 4380

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Aby dobrać odpowiedni do swojej skóry fluid należy wcześniej określić jej kondycję i stan, tzn. rodzaj cery (sucha, normalna, mieszana, tłusta) karnację (chłodna/ciepła), przebarwienia, problemy naczyniowe itp.


Cera mieszana/tłusta

W przypadku tego rodzaju cer najistotniejsze jest zmatowienie skóry. W związku z tym, iż często problemem takiej cery są wypryski, krostki czy przebarwienia, odpowiedni będzie podkład który nie tylko zmatowi ale jednocześnie będzie posiadał właściwości kryjące. Podkłady matujące często polecane są do młodych cer, których problemem jest trądzik i tendencje do błyszczenia.Cera dojrzała

Tutaj świetnie sprawdzą się podkłady ujędrniająco-wygładzające, które jednocześnie nawilżają skórę. Niestety z wiekiem skóra może tracić jędrność, a na twarzy pojawia się coraz więcej zmarszczek. Podkłady przeciwzmarszczkowe najczęściej dodatkowo rozświetlają cerę i dodają jej blasku, a jednocześnie zawierają substancje, które opóźniają procesy starzenia się skóry.Wybór odpowiedniego koloru.

Kolor nowego podkładu zawsze sprawdzamy na żuchwie – nie na dłoni! Tak dobrany odcień powinien być idealny. Należy wiedzieć że wszystkie podkłady występują najczęściej w 2 tonacjach z pigmentem różowym oraz z pigmentem beżowym/żółtym.

Te z pigmentem różowym idealne są dla cery zmęczonej, ziemistej, pozbawionej blasku. Taki fluid pięknie ją rozświetli i ożywi. Jednak w przypadku występujących na twarzy zaczerwienień należy zdecydowanie unikać podkładu w takiej tonacji – może ona bowiem dodatkowo podkreślić zaróżowienie na twarzy.Nakładanie podkładu.

Zdecydowanie polecam używanie do tego celu gąbeczek silikonowych bądź lateksowych. Ułatwi to ukrycie wszelkich niedoskonałości poprzez wklepywanie podkładu gąbeczką. Jednocześnie ten rodzaj aplikacji sprawia, że podkład lepiej stopi się ze skórą i dłużej się na niej utrzyma.


Joanna Abram – wizażystka, stylistka, doradca wizerunku
www.abram-makeup.com
[email protected]
Licencja: Creative Commons