Jesień, kończąca się już pora roku, którą aktualnie przeżywamy nie sprzyja wielu zajęciom. Szybciej robi się ciemno, jest bardziej deszczowo. Przez to zmuszeni jesteśmy spędzać czas w większości w domu, a nie na świeżym powietrzu.

Jesień, kończąca się już pora roku, którą aktualnie przeżywamy nie sprzyja wielu zajęciom. Szybciej robi się ciemno, jest bardziej deszczowo. Przez to zmuszeni jesteśmy spędzać czas w większości w domu, a nie na świeżym powietrzu. Jesteśmy też bardziej zmęczeni, bo ciemność nie sprzyja aktywności fizycznej. Nie przeszkadza ono jednak w słuchaniu muzyki.
Istnieje oczywiście mnóstwo gatunków muzycznych, a to, które cenimy zależy przede wszystkim od naszych własnych zainteresowań. Jednak na taki kres w roku, kiedy brakuje nam energii i zapału do pracy, najlepsza jest muzyka rockowa. Ale nie może być to przypadkowy jej wybór, nie wszystkie piosenki w takim stylu są optymistyczne i zachęcające nas do życia a nie do przygnębiania się jeszcze bardziej. Wartym zauważenia jest bez wątpienia Michael Lee Aday. Muzyk ten, występujący pod kryptonimem Meat Loaf, swym przepięknym głosem potrafi wybudzić nas nawet z najprzyjemniejszego snu, i sprawi, że z siłą i uśmiechem wstaniemy z łóżka. Dzięki takiej piosence jak chociażby „Bat Out of Hell” spojrzymy na dzień, i to co się dzieje za oknem z zupełnie innej, tej jaśniejszej strony. Niezależnie od pogody i od miejsca gdzie jesteśmy, muzyka może być z nami zawsze i wszędzie. W domu, w naszych odtwarzaczach, na dworze w przenośnych urządzeniach odtwarzających muzykę.
W dzisiejszych czasach nie powinniśmy się nudzić. Z reguły mamy tyle zajęć, że niezależnie od pogody nie mamy chwili wytchnienia. Jednak muzyka może urozmaicić nam każde, nawet z pozoru najnudniejsze zajęcie, takie jak obieranie ziemniaków czy prasownia. Odpowiednia muzyka sprawi, że dane zajęcia będziemy wykonywać w jej rytm, przez co znacznie przyspieszymy nasze działania, i znajdziemy również czas, na spędzenie z naszym ulubionym wokalistą parę chwil sam na sam.
Licencja: Creative Commons