Jak wybierać pierścionki czy obrączki? Jaką biżuterię dobrać do sukni ślubnej.

Jak dobierać pierścionki i obrączki?

Jak wybierać pierścionki czy obrączki? Wedle gustu – to na pewno. Wedle możliwości finansowych – to także… ale to nie wszystko. Warto pamiętać również (a może przede wszystkim) o odpowiednim dopasowaniu ozdoby do dłoni… jej kształtu i wielkości. Zasada jest prosta – delikatne subtelne pierścionki, czy bardzo wąskie obrączki prezentują się znacznie lepiej na dłoniach małych, o drobnych, szczupłych palcach. Biżuteria bardziej okazała – większa, cięższa, grubsza… korzystnie wygląda na dłoniach nieco masywniejszych i palcach o większym obwodzie. Warto o tym pamiętać zwłaszcza wówczas, gdy na przykład kupujemy prezenty lub… pierścionki zaręczynowe (bez udziału narzeczonej). Mała biżuteria na dużej dłoni ‘zniknie’ i spotęguje dodatkowo efekt ‘masywności’ palca. Z kolei zbyt duże pierścionki czy obrączki na bardzo delikatnym palcu, będą przytłaczające i ‘odejmą’ dłoni subtelności.

Biżuteria do sukni ślubnej – jak dobrać?

Dobrze dobrana do sukni ślubnej biżuteria musi uwzględniać nie tylko rodzaj urody panny młodej (kolor skóry, sylwetkę, kształt twarzy, dłoni, ramion, długość szyi, etc), ale także (a może przede wszystkim) krój jej stroju. Oto kilka fundamentalnych zasad, jakimi należy kierować się dopierając ozdoby do sukni ślubnej.

1. Biżuteria ślubna do sukni zabudowanej pod szyją…

To przede wszystkim kolczyki (lub klipsy) oraz bransoletka (jeśli suknia nie jest z długim rękawem). W przypadku takiej kreacji zakładanie jakichkolwiek naszyjników jest zbędne, natomiast bransoletka i coś ładnego na uszach może być świetnym dopełnieniem całości. Kolczyki dobieramy zależnie od kształtu twarzy i fryzury panny młodej. Przy włosach upiętych do góry, odkrytej szyi i niezbyt pociągłej twarzy pięknie wyglądać będą dłuższe kolczyki. W przypadku fryzury, w której włosy opadają na policzki i szyję, poleca się kolczyki krótsze.
2. Biżuteria do sukni z dekoltem…
Tu zawsze dobrze będzie wyglądał delikatny wisiorek. Mniejszą uwagę należy skupić na kolczykach czy klipsach, lepiej zastanowić się na przykład nad kompletem biżuterii składającym się z ozdoby na szyję i na nadgarstek (jeśli rękaw sukni nie jest długi).
3. Biżuteria do sukni z gorsetem (odkryte ramiona)…
Tutaj można pokusić się nawet o jakiś spektakularny naszyjnik, który przyciągnie i skupi uwagę na górnych partiach ciała panny młodej. Przy wyborze takiej ozdoby nie ma sensu zwykle decydować się na inne – równie spektakularne ozdoby. Dopuszcza się w takim przypadku ewentualnie delikatną bransoletkę. Warto pamiętać bowiem o złotej zasadzie – im mniej, tym lepiej.
Licencja: Creative Commons